Dzisiaj, 4 października, od godziny 15 mieszkańcy Zatorza po raz drugi zablokowali ul. Bolimowską i Warszawską. Sytuacja jest zupełnie inna niż wczoraj, gdyż dużo więcej TIR-ów chciało tędy przejechać i musiały stać w korkach.

Piotr Tarczyński, przewodniczący komitetu społecznego mieszkańców Zatorza powiedział nam, że przyjęto dzisiaj zasadę, że będą przepuszczane samochody osobowe, zaś TIR-y nie. Z reguły odbywa się to w ten sposób, że po kilkudziesięciu minutach przez blokady jest przepuszczanych po kilka ciężarówek.

Natężenie ruchu z udziałem samochodów ciężarowych jest dzisiaj na DK 70 znacznie większe niż wczoraj. Może to być spowodowane tym, że wielu kierowców zjeżdża do domu na weekend. Niektórzy z nich mówili nam, że słyszeli o jakimś wypadku na autostradzie A2, które chcieli ominąć, dlatego zjechali na węźle w Nieborowie.

Kilkakrotnie dochodziło do nerwowych sytuacji z udziałem kierowców, które tonowała policja. Denerwowali się oni, że nie mogą przejechać, podczas gdy bardzo im się spieszy. Pokazywali nawet gestem, by protestujący „popukali się w głowę”.

Co sądzisz o blokadach drogowych z udziałem mieszkańców Zatorza?

Loading ... Loading ...

Podobnie jak wczoraj, przy blokadach obecne są patrole policji. Rozlokowane są także przy kluczowych skrzyżowaniach (już od zjazdu w Nieborowie), gdzie podpowiadają kierowcom, jak uniknąć „przymusowego postoju”. Duże natężenie ruchu występuje na drodze pomiędzy Zielkowicami a ulicą Klickiego w Łowiczu.

Blokady mają potrwać do godziny 18. Zapowiadane są kolejne, choć jeszcze nie padają konkretne terminy.

https://lowiczanin.info/chodza-po-pasach-i-blokuja-warszawska-i-bolimowska/

38 komentarzy

 1. Nie mam szacunku do tych ludzi. Oni już wcześniej zamknęli Orlik dla dzieci. Dzieci też im przeszkadzały. W większości to wyborcy PISu. Tego PISu co daje 500 na dzieci.

 2. WOLSKI na zdjęciu ze znakiem. Popatrzcie na niebo w tle. Wygląda jakby Bóg miał go ukarać za ten protest i mu w dupsko piorunem przyfacolić.

 3. Grażyna mieszkanka

  A jak wam staruszki zabraknie kiełbachy i smalcu w bieda sklepie przy torach i zaoraja wam polomarket to w końcu wyniesie się z tego osiedla na drugi świat?

  • Grażynko nie wypisuj głupstw bo na tamten świat przenosi się więcej młodych niż starych . Czas się nad tym zastanowić .

 4. Za jakiś czas będzie tam puste osiedle. Te staruszki co tak żywo teraz chodzą są u mnie co tydzień w gabinecie. Choroby wszelkiej maści. Ciekaw jestem kiedy będą protestować bo nie ma w okolicy zakładu pogrzebowego i cmentarza.

 5. Stop stonce.

 6. KIEROWCA TYRA.

  BRAWWO WY POWINNI ZAORAC TEN WASZ ŁOWICZ PO CO BYŁO ROBIĆ ZJAZD Z AUTOSTRADY .TO BYŁO DOBRE MIEJSCE NA LAS.

  • Nie wszyscy Łowiczanie popierają tych szaleńców z Konopnickiej. Część to porządnie ludzie i szanują pracę kierowców.

 7. a tak poza tym
  to w temacie TIRów powinny wypowiadać się TIRowki

 8. Fryzjerka Kasia

  Protest tych co najpierw zamknęli orlik bo im dzieci przeszkadzały. Tych co nigdy dzieci nie mieli. Ja bym tam otworzył dom pogrzebowy jak już zamkną i tą drogę. Wtedy zaczną spokojnie kończyć swój nedzny żywot i będzie trzeba ich pochować, a jak patrzę na średnia wieku to już długo nie potrwa.

 9. Z całym szacunkiem dla ludzi mieszkających na Zatorzu , ale protest uderza w kierowców ludzi wykonujących naprawdę ciężki zawód, a to nie oni są winni temu , że ktoś podejmuje takie a nie inne decyzje związane z budową dróg . Przed wyborami to nawet politycy są z Wami i popierają protest , a gdzie byli jak były robione i zatwierdzane plany .po wyborach będą zaś dumnie otwierać tę drogę .

  • Kierowca tira to kierowca zawodowy, który świadomie przez miasto skraca sobie drogę i dlatego musi się liczyć z utrudnieniami jakimi są protesty mieszkańców.
   Po drugie jaki zawodowiec skraca sobie drogę przez miasto? Tylko taki który kosztem mieszkańców chce zaoszczędzić czas przejazdu.
   Popieram mieszkańców i dziwię się osobom które upominają się za tirami, których miejscem jest autostrada a nie tranzyt przez miasto

 10. Brawo dla protestujących.

 11. Same mochery protestuja…

 12. Witam. Mieszkam przy bolimowskiej i jakos mi to nie przeszkadza. Ludzia z Konopnickiej sie poje…ało, kiedys doniczkami blokowali przejazd przez osiedle i udalo im sie wywalczyc zakaz wjazdu. A teraz rzucili sie na droge tranzytowa.. szkada ze nie na tory. Tylko ludzia utrudniacie życie. Kierowcy niczego winni a do domu niektórzy nie zdążą zjechac do rodziny. Nie pasuja tiry glosno sierdzi ?? Przeprowadzac sie na wies krowy pasc…

  • Marku, problem w tym, że Konopnicka powstała jako osiedle mieszkaniowe. Zdrowe zasady urbanizacji nie rozwijają tranzytu przez osiedla mieszkalne. Jeśli dalej będziemy szli ta drogą to jaka będę miał gwarancję, że nagle przez tą moją wieś na którą się przeprowadzę też ktoś nie wpadnie na pomysł, by puścić TIRy i mi krowy położyć?

   • Gdy powstawało osiedle to droga krajowa nr. 70 już tam była i trzeba było się liczyć z tym że będą nią poruszały się TIRy

  • Marku na pewno nie mieszkasz przy ul. Bolimowskiej

 13. Nie dziękuję za strajk! Hałas w mieszkaniu jeszcze większy, smród z aut też. Przejść spokojnie przez ulicę niemożna. Dwa dni totalnego korka na Klickiego! Nie jesteście sami mieszkańcy Zatorza, My też chcemy żyć po ludzku

 14. Bardzo dziękuję za strajk! Cisza w mieszkaniu, smrodu z aut mniej, przejść spokojnie przez ulicę z dzieckiem można. Dwa dni normalności!

 15. Zmusili kierowcow do budowy obwodnicy czy nie?

 16. Dziadku i babcie będą lazic lazic i się pochoruja i już do rodzinnego się czleku nie dostaniesz bo tam kolejna blokada 70+

 17. czerń i złoto

  Teraz blokują… Mądry Polak po szkodzie jak najbardziej aktualne.
  Trzeba było wnosić protesty już na etapie projektowania, a nie teraz gdy wykonawca jest w trakcie…
  I co myślicie – że wykonawca zejdzie z budowy (kara finansowa) i zostawi taki rozgrzebany plac? Naiwniacy albo za dużo wolnego czasu w domu B-).

 18. Brawo, chociaż powinno być to robione co najmniej 10 lat temu…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.