Mimo trwającego strajku nauczycieli i pracowników obsługi szkół dzisiejsze egzaminy gimnazjalne na terenie miasta odbywają bez zakłóceń. Nie otrzymaliśmy też do tej pory żadnych informacji o problemach w szkołach na terenie gmin powiatu łowickiego.

Egzamin w Gimnazjum nr 1 w Łowiczu. fot. tb

Dziś egzamin gimnazjalny z części matematyczno–przyrodniczej, na terenie Łowicza zdaje 251 uczniów. Jutro gimnazjaliści zdawać będą język obcy nowożytny na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 egzamin rozpoczęli planowo, na sali gimnastycznej pisze go 48 uczniów, kolejnych trzech korzystających z prawa do wydłużonego czasu w oddzielnej sali. Dlatego też działają dwie komisje, w pierwszej z nich w składzie są dwie siostry zakonne Maria Nowicka i Małgorzata Depka, katechetki zatrudnione w szkole. Dyrektor SP 1, której podlega gimnazjum Teresa Sokalska – Lebioda, powiedziała nam, że nie ma poważniejszych obaw, iż jutrzejszy egzamin się odbędzie. Problem, o ile strajk będzie trwał nadal, może wystąpić z egzaminami uczniów klas ósmych w poniedziałek 15 kwietnia, do komisji egzaminacyjnych będzie tego dnia potrzebnych dużo więcej osób. – Mam na tę chwilę pięć osób, ale potrzebuję ośmiu, dlatego poważnie rozglądam się za nauczycielami z innych szkół, którzy mogliby wesprzeć komisje – powiedziała nam.

Egzamin w Gimnazjum nr 1 w Łowiczu. fot. tb
Egzamin w Gimnazjum nr 1 w Łowiczu. fot. tb
Egzamin w Gimnazjum nr 1 w Łowiczu. fot. tb
Egzamin w Gimnazjum nr 1 w Łowiczu. fot. tb

28 komentarzy

 1. Mając tyle wolnego niech sobie dorobią w biurze jak tak dobrze lub w biedronce,to zobaczą wreszcie jak się pracuje,a nie bierze pieniądze za nic,bo jakie mają podejście do uczniów,to teraz udowadniają.

 2. Nawet obsługa jest zatrudniają tylko po znajomości,mogę podać przykłady.Mówią o pensji podstawowej,a gdzie nadgodziny,13-tki,14-tki,dodatki,urlopowe,”świąteczne”,darmowe wycieczki itp.Niech pracują jak inni w szkole a nie w domu i z tych godzin mają płacone.

  • Najgorsze to w tym wszystkim jest to, że wypowiadają się osoby, które nie mają bladego pojęcia o temacie. Zgodnie z zasadą “nie znam się, więc się wypowiem”.

   14-stka w szkole? Chyba Ci się pomyliło z górnikami! Tam to jeszcze jest “kredkowe” we wrześniu!
   Wycieczki? Myślisz że oglądanie po raz czwarty Wawelu to jest przyjemność i relaks?

   Zauważam również coraz większy brak szacunku, który należy się zarówno Panią, które pracują w markecie jak i nauczycielom.

 3. Mieszają politykę,a nie znam nikogo,kto by popierał ich strajk.Rodzice tego nie powiedzą z obawy zemsty na dziecku,gdyż i tak faworyzują dzieci znajomych,oglądają się tylko na prezenty,zaś dzieci traktują jak zło konieczne.Jak nie nauczą rodzice i na korepetycjac(na które wysyłają do koleżanek),to dziecko nic nie umie.Tacy u nas pedagodzy.

 4. Powinni odejść zamiast strajkować,zastąpią ich ci,którzy nie mają znajomości i mając solidne(nie zaoczną mazowiecką)wykształcenie pracują nie w swoim zawodzie,gdyż ci,co podobno mało zarabiają(niech pokażą PIT to uwierzę)blokują etaty

 5. Mama ósmoklasistki

  Czy ktokolwiek myśli o dzieciach zdających egzaminy. Czy ktokolwiek strajkował, gdy okazało się źe program w klasach VII VIII jest tak obszerny, że dzieciaki nie dają rady. STRAJK nie mam nic przeciwko, ale nie w trakcie egzaminów w szczególności dla dzieci z ósmych klas. Pamiętajcie, że to jest ich pierwszy egzamin w życiu. No i podwyżki nie dla wszystkich, bo nie można wpakować wszystkich nauczycieli do jednego wora. Są bardzo dobrzy pedagodzy no i są niestety ci którzy w szkole nigdy nie powinni się znaleźć.

 6. Popieram strajk

  Polska to chory kraj. Pani nowo zatrudniana na kasę w biedronce po zawodówce (o ile ją ma) dostaje więcej niż nowo zatrudniany nauczyciel po wyższych studiach ( i nie wszyscy kończyli mazowiecką). To jest normalny kraj? Gdzie lepiej mają niepracujący menele- dziecioroby żyjące z mopsu? Gdzie jedynym wyznacznikiem tego czy dostaniesz godziwe pieniądze od władzy jest to że z badań wyszło czy możesz jako grupa zawodowa na nich głosować!!! Czy to normalny kraj gdzie nic nie robiąca pani za przeproszeniem asystentka prezesa zarabia na miesiąc tyle ile nie zarobi na rok nauczyciel?

  • Gratuluję takiej postawy. Najlepiej nie uczyć, nie być wykształconym, etykietować uczniów i rodziców, dokopać menelom, dzieciorobom, pani na kasie i za to dostawać pieniądze. I jeszcze jedno, nie zgodzę się, że Polska to chory kraj – to ludzi powyższego pokroju toczy choroba, a nawet zaraza.

   • Popieram strajk

    Nie jestem nauczycielem. I Czy naprawdę wykształcona debilko nie rozumiesz słowa pisanego????
    Zaraza to brak szacunku dla ludzi którzy codziennie dłużej przebywają z Twoimi dziećmi niż Ty!!!!!
    Którzy mają większy niż Ty wpływ na kształtowanie postaw i charakteru dzieci. To że siedzisz w pokoju obok z komórką to nie znaczy, że przebywasz z dzieckiem. Może sobie zatrudnij ukrainców do nauki dzieci będzie taniej

   • Chyba zawodówki nie udało się nawet skończyć, co??
    Nic nie zrozumiałaś.

  • Komentarz na poziomie. Naprawdę szacun. A odpowiedź na komentarz Anny to już odjazd. Może warto byłoby trochę wyluzować? A tak w ogóle nie widzicie Szanowni Państwo co ten “strajk” dał? Jak do tej pory to tylko kłótnie i wzajemne ubliżanie. Czy na pewno tak miało być? Żebyśmy się w końcu nie pozagryzali podjudzani przez ” ludzi niby działających w naszym interesie”

  • Jan Ł( RODO)

   Ta pani z ,,biedronki,, ma wyższy poziom inteligencji jak Ty.
   I powiem szczeże że szanuje tą panią z biedronki 1000× bardziej od Ciebie.

  • POpieraczu strajku jesteś durniem czyli PRowym produktem mafii POlszewickiej zwanej zgrają lemingów.Masz zryty beret,ale twoja inteligencja na to POzwala.

 7. NAUCZYCIELE TRZYMAJCIE SIĘ!!! JAK RZĄD SIĘ WYSTRASZY BRAKIEM ŚWIADECTW MATURALNYCH TO I ZA CZAS STRAJKU ZAPŁACI!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Kolejna łowicka pedagog której ZALEŻY na ,,DOBRU,, uczniów.

   Za 10zł to jedna drugiej oczy by wydrapała tyle w nich empatii ( podobno popularne słowo na pedagogice)

  • Ewa nie nazywaj się nauczycielką,twój poziom to piaskownica.Podłość i nienawiść bije od ciebie do uczniów zdających egzaminy,nadajesz się wory trzepać w paszarni.

 8. A ja pozdrawiam ćwoków z łowickiej farmy trolii co najeżdżają na nauczycieli. Żal wam? Już niedługo skończy się koryto. I nawet nie pomoże program świnia+. Farma trolii choć wy świńskie teksty wypisujecie nie łapie się na dopłaty

 9. W XXXIV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa w Warszawie właśnie odbyło się spotkanie kadry pedagogicznej, które miało na celu ustalenie stanowiska ws. klasyfikacji klas trzecich. Po burzliwej dyskusji podjęto jednomyślną decyzję o nieprzerywaniu strajku. „To jedyna decyzja, w której nikt nie może nas zastąpić”, „albo strajkujemy, albo udajemy, że strajkujemy”, „ostatni raz taka solidaryzacja między nauczycielami miała miejsce w 93’. Jeśli zatrzymamy tę falę i stracimy energię, minie całe pokolenie, nim znów się zjednoczymy”.

  • Nie dajmy sobie wmówić, że uczniowie będą ofiarami naszych działań – jeśli się z tym zgodzimy, to przyjmiemy retorykę władzy. Rząd miał wystarczająco dużo czasu na reakcję! Musimy się wspierać, szczególnie w obliczu fali krytyki, która zaburza prawdziwy obraz i skalę strajku. Mamy poczucie, że ta decyzja wzmocniła nas, dlatego zachęcamy inne szkoły do podjęcia podobnych działań”.

  • Ewa walczcie jesteście ostatnią ostoją komunizmu,teraz tylko przełożycie wajchę ze wschodu na zachód i znowu w POlsce socjalizm zapanuje.Najlepsi synowie bolszewizmu są z wami,cimoszko,zemke,mazguła tworzycie naprawdę fajną paczkę .Do przodu,do eurokołchozu marsz,lewa lewa…

 10. Wczoraj KODziarze próbowali zakłócić w Gorzowie Wlkp. egzaminy! Chorzy na głowę. Pała i wąskie drzwi!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.