W gminie Stryków rozpoczęła się budowa drugiego z magazynów Castoramy. Obiekt powstaje na powierzchni 10 ha przy drodze 71 w kierunku Zgierza, w niedalekiej odległości od centrum magazynowego oddanego w roku 2014.

Ogrodzony teren inwestycyjny w Kiełminie i roboty, jakie toczą się przy budowie nowego magazynu Castoramy, dokładnie widać z trasy Stryków – Zgierz. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Inwestorem, tak jak poprzednio, jest Panattoni Europe, deweloper powierzchni magazynowych, uruchamiający już od kilku lat w gminie Stryków kolejne powierzchnie magazynowe. Na pierwszym etapie nowej inwestycji, czyli do końca tego roku, zostanie zabudowane 50 tys. mkw., czyli połowa z przewidzianej powierzchni. Dla porównania istniejący już magazyn Castoramy zajmuje 50 tys. mkw. W nowym obiekcie zatrudnienie znaleźć może około 300 osób.

Lokalizacja w gminie Stryków ma zapewnić potentatowi wśród hipermarketów budowlanych i wnętrzarskich większą optymalizację zarządzania dostawami, jak i lokowania towarów w swoich sklepach.

Castorama została założona we Francji w latach 60. ubiegłego wieku. Swoją działalność w Polsce rozpoczęła 23 lata temu.

Jednocześnie w związku z uruchomieniem nowego terenu inwestycyjnego czynione są przygotowania do wprowadzenia usprawnień ruchu na trasie Stryków – Zgierz, a mianowicie budowy ronda i dróg, które skomunikowałyby budowany magazyn z drogą krajową 71. Rondo stanowić będzie skrzyżowanie trasy 71 z drogami w kierunku Kiełminy i Zelgoszczy. Wybuduje je Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w latach 2018-2019.

W ramach doraźnego rozwiązania umożliwiającego wjazd na tereny nowego obiektu samochodów ciężarowych i osobowych planowana jest budowy dróg tymczasowych, których koszt ma pokryć inwestor.

Docelowo wjazd na teren magazynowy odbywał się będzie za pośrednictwem nowego ronda.

Komentowanie nie jest możliwe.