Tylko jedna oferta wpłynęła do drugiego przetargu na wykonanie, od podstaw, ulicy Dmowskiego w Łowiczu, która połączy ulice Kaliską i Piłsudskiego z ul. 1 Maja, a w przyszłości wiaduktem nad przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja. Złożyło ją to samo konsorcjum, które wzięło udział w pierwszym przetargu, zaproponowało jednak nieco niszą cenę.

Rondo Niepodległości - tu zacznie się ul. Dmowskiego.jpg
Rondo Niepodległości – tu zacznie się ul. Dmowskiego.jpg

Konsorcjum, które złożyło ofertę w otwartym 22 sierpnia przetargu, tworzą dwie kutnowskie firmy z branży drogowej Trakt i PRD. Za zrealizowanie zamówienie chcą one otrzymać 10 mln 207 tys. zł. Podczas gdy miasto planowało wydatki na ten cel w wysokości 8,4 mln. zł. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miejskim w Łowiczu Grzegorz Pełka powiedział nam, że druga oferta różni się od poprzedniej o 123 tys. zł. Różnica nie jest więc wielka.

Naczelnik Pełka powiedział nam też, że w obecnej chwili oferta jest sprawdzana pod kontem formalnym, analizowane są także możliwości finansowe miasta. Nie wykluczył, że do końca obecnego miesiąca zapadnie decyzja czy zlecić roboty konsorcjum. – Stajemy w trudnej sytuacji, musimy budować drogi dojazdowe do wiaduktu, którego budowa niebawem się rozpocznie, czasu robi się coraz mniej – powiedział – Dobrze, że realizacja inwestycji będzie rozłożona na dwa lata, ułatwi to jej ewentualne finansowanie z budżetu miasta.

Warto pamiętać, ze w przyszłym roku miasto powinno zlecić budowę dróg dojazdowych do wiaduktu od strony ul. Warszawskiej i Bolimowskiej.

2 komentarze

  1. Miasto wybuduje drogę a Maspex rozjeździ ją ciężkim sprzętem, tak jak teraz … piękna nowa droga do ronda. Kto sfinansuje remont ? Niech Maspex dofinansuje drogę i bedzie taniej.

  2. Znowu te firmy z Kutna i znowu będzie robota spierdolona jeszcze się nie nauczyli na poprzednich inwestycjach

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.