Sparingowe spotkanie Pelikana-2004 Łowicz, rozegrane w piątek, 4 sierpnia 2017 roku, zakończyło się zwycięstwem rywali. Podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego przegrali u siebie ze Zjednoczonymi Stryków 2:3 (1:1).

Biało-zieloni, mimo przegranej, zaprezentowali się dobrze na tle silnego rywala. Wytrzymali kondycyjnie, choć na zmianę mieli tylko jednego zawodnika, a ich postawa podczas meczu świadczyła o dużym zaangażowaniu. Pierwszą bramkę zdobyli goście, ale nie zraziło to łowiczan i dosyć szybko udało im się doprowadzić do remisu. W 32. minucie Mateusz Motyl skutecznie umieścił piłkę w bramce Zjednoczonych. Kilka minut, jakie zostały do końca meczu, nie wpłynęły już na zmianę wyniku pierwszej połowy.

Po przerwie początek nie wyglądał najlepiej. Rywalom dwukrotnie udało się zapunktować, ale biało-zieloni nie odpuszczali mimo zmęczenia. Żadna akcja nie powiodła się na tyle, aby podwyższyć wynik, ale udało się to dzięki rzutowi karnemu. Jego wykonawcą był Piotr Stycharski w 78. minucie.

– Jestem bardzo zadowolony z mojej drużyny. Pomimo tego, że przegraliśmy, sparing był bardzo pożyteczny. Warto tu pochwalić chłopaków za zaangażowanie, mają olbrzymie serce do walki. pomimo, że zagrali cały sparing, całe 80 minut  z jednym tylko zawodnikiem na zmianę, podołali wytrzymałościowo, czyli treningi, które teraz realizujemy przed wyjazdem są dobre i przynoszą efekty. To jest najważniejsze na etapie przygotowań – ocenił po meczu trener Kutkowski.

Sparing:
MUKS Pelikan-2004 Łowicz – MKS Zjednoczeni Stryków 2:3 (1:1); br.: Mateusz Motyl (32) i Piotr Strycharski (78 karny).
Pelikan: Łukasz Pięta – Filip Marszałek, Piotr Strycharski, Aleksander Sokół, Filip Stobiecki – Mateusz Wróblewski, Jakub Łukasik, Bartosz Wudkiewicz, Antoni Knera, Bartosz Tomaszewicz – Kacper Maliński. Na zmianę wchodził: Mateusz Motyl.

Sparingi MUKS Pelikan-2004 Łowicz:
2017.08.08 (wt), godz. 15.00: MUKS Pelikan-2004 Łowicz – GLKS Laktoza Łyszkowice
2017.08.09-17 (śr-cz): Obóz sportowy w Jantarze
2017.08.19 (s), godz.:  MUKS Pelikan-2004 Łowicz – RKS Mazovia Rawa Mazowiecka
2017.08.23 (śr), godz.:  MUKS Pelikan-2004 Łowicz MLKS Widok Skierniewice