Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dzierzgowa wygrała gminne zawody sportowo-pożarnicze, zorganizowane wczoraj, 24 lipca, na boisku sportowym w Bednarach. Druhowie zdobyli w dwóch konkurencjach łącznie 113,2 pkt.

W zawodach wzięło udział łącznie 18 drużyn, w tym 12 w grupie A – mężczyzn, dwie w grupie C – kobiet oraz 4 drużyny młodzieżowe. Pomimo bardzo dobrej organizacji i startów do ćwiczeń bojowych na 2 torach, zawody trwały ponad 2 godziny.

Drugie miejsce zajęła drużyna OSP z Bobrownik uzyskując 114,2 pkt, trzecie – OSP Nieborów uzyskując 120,9 pkt. Kolejne miejsca w grupie C zajęły jednostki OSP: Bednary Wieś I, Bednary Wieś II, Bełchów, Bednary Kolonia I, Patoki, Bednary Kolonia II, Mysłaków, Piaski i Kompina.

Po zawodach strażacy w asyście orkiestry miejsko-strażackiej z Łowicza przemaszerowali na boisko przy szkole w Bednarach, gdzie trwała Piknik Bednarski. Tam wręczone zostały nagrody i puchary. Za pierwsze miejsce OSP Dzierzgów otrzymała od zarządu gminnego OSP bon o wartości 1 tys. zł na wykorzystanie na cele statutowe straży. Kolejne miejsca były premiowane bonami o wartościach 600 zł i niższych.

Relacja z zawodów i pikniku w najbliższym numerze NŁ.

((mak) | reporter@lowiczanin.info)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.