Drukarki atramentowe

Jak sama nazwa mówi, korzystają one z tuszu. Jest on rozprowadzany za pomocą głowicy
i pokrywa kartkę. Kluczową zaletą drukarek atramentowych jest niska cena urządzenia. Dodatkowo produkują one niski poziom hałasu, a także umożliwiają drukowanie  w kolorze.

Urządzenia takie są dostępne w ofercie firmy HP. Znane są one ze swojej niezawodności i stosunkowo niskich kosztów utrzymania. Tonery znajdziemy bez problemu w ofercie wszystkich sklepów jak na przykład tu: https://www.profibiuro.pl/tonery-c-85.html. Oczywiście wpisując w wyszukiwarkę słowa takie jak „tani toner do drukarki”, znajdziemy jeszcze tańsze odpowiedniki oryginalnych tonerów, czyli zamienniki. Warto zainteresować się zamiennikami ze względu na ich niższą cenę. Należy także pamiętać, że dobrej jakości zamienniki w żaden sposób nie zaszkodzą naszej drukarce.

Zdjęcia w dobrej jakości

Jeśli zależy nam głównie na drukowaniu zdjęć oraz grafik i będziemy to robić w miarę systematycznie, to powinniśmy się skłonić do kupna tego typu urządzenia. Na drukarce atramentowej powinno się wykonywać sporą ilość wydruków, w przeciwnym razie tani toner do drukarki może zaschnąć na głowicy, powodując jej zablokowanie. Wiąże się to także z dużymi kosztami eksploatacji. To zdecydowanie największe minusy urządzenia.

Drukarki laserowe

Będą dobrym wyborem, jeśli naszym priorytetem jest drukowanie wszelkiego rodzaju dokumentów i tekstów. Urządzenia cyfrowe są wydajne, trwałe oraz ekonomiczne. Niestety ich gabaryty należą do znacznie większych, niż ma to miejsce w przypadku urządzeń atramentowych. Są także głośniejsze od drukarek atramentowych. W standardowych modelach brakuje możliwości tworzenia kolorowych wydruków. Wybierając tę opcję, zdecydować należy, czy chcemy zakupić drukarkę monochromatyczną lub kolorową. Mimo niskich kosztów eksploatacji wielokrotnie bywa, że cena urządzeń cyfrowych jest znacznie wyższa od tradycyjnej drukarki.

W sprzedaży znajdują się także urządzania wielofunkcyjne, oferujące także możliwość skanowania i kserowania. Drukarka może być w nich atramentowa bądź laserowa.

Podsumowując, klasyczne atramentówki idealnie sprawdzą się w domu lub małym biurze, gdzie nie ma konieczności drukowania wielu kopii. Przewagą drukarek cyfrowych jest możliwość większego obłożenia. Przy zakupie urządzenia należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry, bo to one w dużej mierze określają wydajność jego pracy. 

Komentowanie nie jest możliwe.