W sobotę, 20 lipca 2019 roku, na Stadionie Miejskim przy ul. Oziębłowskiego w Kutnie, łowicka drużyna Stowarzyszenia Historycznego im. 10 PP Łowicz rozegrała mecz 4. kolejki z WKS 37 PP Kutno w ramach Retro Ligi.

Fot.: Martyna Kowalska.

Z piłkarskiego spotkania wyszli zwycięsko łowiczanie, pokonując gospodarzy 4:1 (2:0), co pozwoliło im awansować na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywek. Spotkanie tradycyjnie odbywało się w strojach retro, zgodnie z założeniami projektu, którego pomysłodawcą jest Piotr Marciniak, prezes Stowarzyszenia Historycznego im 10 Pułku Piechoty z Łowicza.  Liga skupia drużyny sportowe promujące przedwojenny sport, ale tylko te kluby, które przestały istnieć w 1939 roku, powstałe na bazie grup rekonstrukcji historycznych.

Mimo ambicji drużyny z Kutna, która pragnęła jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością, zespół WKS 10 PP Łowicz nie dał się pokonać. Już do przerwy wynik wskazywał przewagę na przewagę łowiczan, którym udało się zdobyć dwie bramki, nie tracąc przy tym żadnej. W drugiej odsłonie padły trzy gole, z czego dwa po raz kolejny zdobyła drużyna 10 PP Łowicz. Na listę strzelców wpisali się:  Bartłomiej Płuszka, Łukasz Papuga, Marcel Lepieszka i Sebastian Cichal.

–  Cieszymy się ze zwycięstwa, ale martwi nas fakt, że w Łowiczu na meczach jest najgorsza frekwencja. Ludzie mają czasami pretensje, że nic się nie dzieje, a jak jest mecz retro to na trybunach pojawia się 20 osób. To nas boli. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale jak w jakimś wydarzeniu nie ma sławnych nazwisk to w Łowiczu na trybunach jest pusto. Szkoda trochę, bo przecież na takie sportowe imprezy w innych miastach przychodzi znacznie więcej ludzi – mówi prezes Piotr Marciniak.

4. kolejka Retro Ligi;
WKS 37 PP Kutno – WKS 10 PP Łowicz 1:4 (0:2); br.: Tomasz Rajski (80) – Bartłomiej Płuszka (19),   Łukasz Papuga (22), Marcel Lepieszka (62) i Sebastian Cichal (90).
WKS 10 PP Łowicz: Andrzej Włodarczyk – Piotr Kapusta, Michał Brandt, Dawid Matyjas, Mariusz Szczepański,  Michał Jędrak, Piotr Marciniak, Marcin Romanowski, Piotr Płuszka, Marcel Lepieszka, Łukasz Papuga, Sebastian Cichal i Bartłomiej Płuszka.

1. LKS Lechia Lwów (Dzierżoniów)     3 5 8-2
2. WKS 10 PP Łowicz 4 5 9-9
3. WKS Grodno (Kozienice) 4 4 14-5
4. WKS 37 PP Kutno 3 2 4-10
5. WKS Śmigły Wilno (Warszawa) 2 2 0-9

2 komentarze

  1. szczuplaczka

    jakie grubasy fuuuj

  2. bratkowiczanin

    Brawo Panowie. Tak trzymać!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.