Pięcioosobową drużynę wystawia w V Regionalnych Mistrzostwach Ochotniczych Straży Pożarnych w paintball Ochotnicza Straż Pożarna w Łowiczu. Mistrzostwa, połączone z ćwiczeniami strażackimi, odbędą się w najbliższy weekend 26 – 28 sierpnia w Matyldowie w gminie Łąck.

OSP Łowicz
OSP Łowicz

Oprócz zawodów w paintball strażacy będą ćwiczyć oraz współzawodniczyć w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, wypadku samochodowego czy utonięcia. Będą też ćwiczenia w regulowaniu ruchem w przypadkach pożarów, kolizji drogowych itp, w rozpoznawaniu i przekazywaniu znaków i sygnałów dowodzenia, instruktaż i pokaz gaszenia pożarów mgłą wodną, musztry i inne.

– Jesteśmy zadowoleni również z tego, że będziemy mogli przećwiczyć nocne przyjmowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – powiedział nam Łukasz Wójcik z OSP Łowicz.

Druhowie będą też mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w komorze rozgorzeniowo-dymowej, w której w strojach ochronnych i aparatach ochrony dróg oddechowych będą ćwiczyć gaszenie pożarów w zamkniętych pomieszczeniach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.