Trzy osobowa drużyna z SP 7 w składzie: Gabriela Stasiak, Adam Szczęsny i Kacper Pęśko zwyciężyła w miejskim konkursie historycznym „Od odzyskania niepodległości do teraźniejszości”, który zorganizował ratusz. Finał odbył się wczoraj 10 grudnia, w sali kina Fenix.

W konkursie wzięły udział cztery drużyny z łowickich szkół podstawowych, w ich skład weszli uczniowie ostatnich klas, wyłonieni w eliminacjach szkolnych 28 listopada. Finał składał się z trzech rund. W pierwszej, zgłaszali się do odpowiedzi na kolejno zadawane pytania, w sumie przygotowano ich 20, runda druga polegała na ułożeniu puzzli przedstawiających widok miasta, mieli za zadanie odgadnąć jaki fragment miasta on przedstawia i wskazać widoczne na nich zabytki, w trzeciej losowali koperty z trzema pytaniami.

W konkursie padły pytania o różnym stopniu trudności i o różnej tematyce. Dotyczyły one np. podania nazw ulic obowiązujących po 1945 roku i ich współczesnych odpowiedników (Bieruta – Zduńska), formacji wojskowej stacjonującej w Łowiczu w okresie międzywojennym (10 PP), lokalizacji pomnika upamiętniającego trzy narody (Park Błonia). Jednym z najtrudniejszych okazało się pytanie o nazwiska trzech osób zaangażowanych w rozbrajanie wojsk niemieckich w Łowiczu w 1918 roku.

Więcej o konkursie – już w czwartek w NŁ

Komentowanie nie jest możliwe.