W VI edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie wzięło udział 15 szkół podstawowych z powiatu łowickiego.

W rywalizacji, która rozegrała się 9 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu oraz w pobliskiej sali Ośrodka Sportu i Rekreacji, wzięli udział pierwszoklasiści. Drużyny były dwuosobowe.Konkurs rozpoczął się od testu sprawności fizycznej, polegającego na pokonaniu toru przeszkód. W przerwie odbył się poczęstunek oraz prezentacja policyjnych motocykli i radiowozu. Jednak największy zachwyt dzieci wzbudziły psy służbowe, które prezentował przewodnik. Po przerwie uczniowie przystąpili do drugiej części konkursu – pisemnego testu z wiedzy o bezpieczeństwie.

 

Tegorocznymi zwycięzcami zostali pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łowiczu: Gabriela Stasiak oraz Patryk Pierzak. Drużyna ta będzie reprezentowała Łowicz w wojewódzkim finale konkursu 1 czerwca. II miejsce zdobyli uczniowie z SP w Bielawach: Justyna Holewa i Michał Golis, a III miejsce – SP w Zielkowicach: Magdalena Kosmatka i Hubert Kania. Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody. Wręczone zostały również nagrody dla osób, które uzyskały najlepszy czas w części sportowej: Klaudia Barańska z Oszkowic oraz Patryk Pierzak z SP 7.

(jr)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.