Do mety dobiegli jako ostatni, ale po drodze zaliczyli wszystkie punkty kontrolne i zgromadzili największą ilość punktów za wykonanie zadań. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu zajęła I miejsce w grze terenowej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, która została rozegrana dzisiaj, 7 września, w Lasku Miejskim.

Na kolejnych miejscach znalazły się: II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 i III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Do zmagań przystąpiło łącznie 5 drużyn ze szkół podstawowych nr 2, 3, 4, 7 i ze szkoły pijarskiej. Zadaniem, liczących po 4 uczniów składów, było dostanie się przy pomocy mapy do jak największej ilości punktów kontrolnych, od stojących przy nich opiekunów odebranie kopert z zadaniami i wykonanie ich w możliwie najkrótszym czasie. Podczas gry każdej drużynie towarzyszył nauczyciel z innej szkoły – przed rozpoczęciem zabawy zostali wymieszani, by nie było podpowiadania.

Drużyny, które były pierwsze na mecie otrzymywały punkty za szybkość, ale w pierwszej kolejności punktowane było prawidłowe rozwiązanie zadań.

Autorką gry terenowej była Aneta Kędziora, nauczycielka w SP nr 2. Więcej o przebiegu zabawy, jej nawiązaniach do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz o tym, jak uczniowie poradzili sobie z zadaniami – przeczytasz w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina.

Komentowanie nie jest możliwe.