Nowy wielkoformatowy mural „Drzewo życia” powstanie w centrum Głowna. W piątek, 4 października, ruszyły pierwsze prace.

Kolorowe dzieło sztuki ulicznej powstanie dzięki zaangażowaniu wolontariuszy związanych z Fundacją Ecorower oraz utalentowanej łódzkiej artystki – Pauliny Nawrot, która jest autorką projektu. Zarys „Drzewa życia” pojawił się już na ścianie jednego z budynków przy ul. Wąskiej, czyli między Placem Wolności a parkiem Armii Krajowej.

Według koncepcji artystycznej nawiązywać będzie ono do charakteru naszego miasta poprzez połączenie jego trzech typowych cech: głowy z miejskiego herbu, dębu wolności oraz zalewu.

Artystka Paulina Nawrot już tworzy “Drzewo życia”

Dodajmy, że z inicjatywa stworzenia muralu ma charakter oddolny, zaś powstanie dzieła w całości finansowane jest ze środków przekazanych przez dobrowolnych darczyńców, czyli mieszkańców naszego miasta oraz lokalne firmy. By całość mogła zostać ukończona brakuje jednak ok. 5 tysięcy złotych. Fundacja Ecorower stara się o te środki w ramach trwającej właśnie zbiórki publicznej prowadzonej za pomocą platformy crowdfundingowej Polakpotrafi.pl

Link do zbiórki:

https://polakpotrafi.pl/projekt/mural-drzewo-zycia?fbclid=IwAR2UjBCtI2bTSRYZvKWF5O7m5sLMlKPDjkIRZCcneH-Ea_JKux-zI91G8xY

Dotychczas na nowy mural w Głownie w ramach tej akcji udało się zdobyć 1.020 złotych. Zakończy się ona wraz z końcem października. Wstępnie w tym czasie planowane jest również podsumowanie prac nad muralem.

Tak w założeniu ma wyglądać mural “Drzewo Życia” po zakończeniu prac. fot. Fundacja Ecorower

7 komentarzy

  1. no jakby odbyło się bez zbiórki,wszedzie zbierają a nam kto ma dać ???

  2. ładne ale kasy nie dam

  3. Artysce i inicjatywie kibicuje ale nierobowi z fundacji ecorower niestety nie. Natworzył słabych i beznadziejnych projektów w ramach budżetu obywatelskiego za grube pieniądze a teraz jak jest artystka, konkretny projekt to trzeba zbierać pieniądze. Na doniczki po 1000 zł z kwiatkami sezonowymi miasto ma “nasze” pieniądze…

  4. Doskonale miejsce cudowny mural po co nam samorząd skoro Głowno zmieniaja oddolnie ludzie młodzi z pasją.

  5. Zainteresowany

    Moim zdaniem to będzie najładniejszy mural z dotychczasowych. Trzymam kciuki!

  6. Kibicuję fundacji i Panu Snużce. Lubię takie inicjatywy które sprawiają że miasto wygląda kolorowo, wesoło i przyjemnie tym bardziej że większość dni mamy szarych.

  7. Mural chyba będzie bardzo ładny, z tym, że nawiązanie do herbu miasta jest jak dla mnie baaardzo odległe. Bardziej wygląda to na dorobienie teorii do projektu. Niemniej inicjatywa cenna.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.