Jedna z szyb w drzwiach do sklepu Neonet, który mieści się w centrum handlowym Stop Shop, została nocą rozbita młotkiem i cegłą. Na podstawie monitoringu udało się ustalić, że zniszczeń dokonali dwaj nieletni bracia w wieku 10 i 14 lat, a doszło do tego… około 3.30 w nocy.

Po zbiciu szyby w drzwiach nieletni wystraszyli się alarmu, który uruchomił się gdy przebili szybę antywłamaniową. Z naszych informacji wynika, że zostawili na miejscu młotek, którym wybili szybę. Ponieważ nie udało im się dostać do wewnątrz sklepu, tym razem nic nie zginęło.

Jak ustaliliśmy ci sami małoletni w wakacje dopuścili się kradzieży w tym oraz innych sklepach w tym centrum handlowym. Wtedy ze sklepu z elektroniką i AGD skradli towaru za ponad 2 tys. złotych. Były to m.in. głośniki bezprzewodowe JBL, ale nie tylko. Podczas gdy jeden z nich „stał na czatach”, drugi wynosił towar za bluzą. Większość z nich popsuli i połamali, jeden sprzedali za niewielką część ceny.

Policja lakonicznie informuje o zdarzeniu mając na względzie również to, że czynu dopuścili się nieletni, w stosunku do których należy podjąć środki wychowawcze, a nie karne. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Nasuwa się pytanie: gdzie w tym czasie byli rodzice?! Dlaczego w nocy dzieci w tym wieku były bez opieki na dworze? – Jeszcze nie jest dla nich za późno, ale być może potrzebują izolacji od otaczającego ich złego towarzystwa? – zastanawia się znający sprawę nasz rozmówca.

Mają 10 i 14 lat – ukradli rowery i sprzęt elektroniczny

15 komentarzy

 1. Z tego co słyszałam to działali na polecenie jakiegoś chłopaka z osiedla Rejmonta, kiedyś ci młodzi wspominali, że jakis Narsi czy Mersi każe im kraść te sprzęty rtv i agd

 2. Czy to nie są dzieci tej Pani Sędziny ?

 3. i taka patologie gowniarstwa utrzymujemy dajac 500+ prawo pisuary

 4. W tamtym roku kradzieże, teraz wandalizm, co będzie dalej?
  Z jednej strony to jeszcze dzieci, ale z drugiej, czy w naszym systemie jest nadzieja na skuteczną resocjalizację?

 5. Rodzice pewnie na nocki w pracy a dzieci same w domu

 6. Rodzicom zabierać 500plus,dzieci zarabiają na siebie i na nich.Gdzie jest opieka społeczna?Z naszych ciężko zapracowanych podatków ma być utrzymywana ta patologia?Przecież to ma we krwi,rodzice się nie interesują wychowaniem,to i tak nic dobrego nie wyrośnie.

 7. szok co te dzieci mają w tych głowach? gdzie są rodzice? przykre ze takie pokolenie nam rośnie.

 8. Komuś nie spodobał się artykuł o Media expert i zrobił odwet?

 9. Zapewne było to podziękowanie za miłą obsługę

 10. Mogli ten wk(…)y głośnik sprzed drzwi chociaż zwinąć. Od razu przyjemniej by sie w Stop Shopie zrobiło, a nie non stop te j(…)e reklamy. Aż sie neonet szerokim łukiem chce ominąć.