Z powodu pandemii koronawirusa odwoływane są w naszym regionie kolejne imprezy o charakterze masowym.

Na taki krok zdecydowała się między innymi gmina Kiernozia, która w związku z zaistniałą sytuacją oficjalnie odwołała już planowaną na 23 czerwca Noc Świętojańską i mający się odbyć 13 lipca Dzień Kiernozkiego Dzika.

Dyrektor GOK w Kiernozi Beata Lewaniak powiedziała nam, że obie te imprezy mają charakter masowy, a takie wciąż nie mogą się odbywać. Publiczność obu tych imprez jest liczona w tysiącach, zaś obecne przepisy dopuszczają zgromadzenia do 150 osób.

Z szacunków ochroniarzy wynika, że podczas ubiegłorocznego Dnia Kiernozkiego Dzika, na którym występowali gwiazdorzy discopolo Miły Pan i Loverboy, bawiła się publika licząca blisko 5 tys. osób. – W tym roku też miało być fajnie i były już zespoły w planach – przyznaje dyrektor GOK.

Przez epidemię koronawirusa plany te trzeba było odwołać. – Mamy nadzieję, że spotkamy się na imprezach za rok – mówi nam Beata Lewaniak.

Dzień Kiernozkiego Dzika 2019 [zdjęcia i filmy]

4 komentarze

  1. A szkoda, bo co roku przychodziły tam niezłe świnki z okolicznych wiosek, chętne na szybkie świniobicie na tylnej kanapie

  2. A kto mi zabroni spróbować dziczyzny? Co to za tytuł?

  3. i fajnie…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.