Nowy, duży park handlowy pod nazwą „Premium Park Łowicz”, składający się z zespołu czterech budynków handlowo – usługowych o łącznej powierzchni najmu brutto ponad 7.000 m2 powstanie na terenie po dawnej jednostce wojskowej w Łowiczu.

Premium Park Łowicz, wizualizacja
Premium Park Łowicz, wizualizacja

Dla porównania: powierzchnia całkowita łowickiego Kauflandu przy ul. Starzyńskiego to ok. 4.500 m2.

Przypomnijmy, że na działce przy zbiegu ulicy Sikorskiego i Broniewskiego, będącej częścią terenu po dawnej jednostce wojskowej, zaawansowana jest już również budowa marketu budowlanego sieci Patio Color. Tymczasem okazuje się, że nie będzie to jedyny market i sklep zlokalizowany w tym miejscu.

– Planowany termin zakończenia budowy kompleksu handlowego „Premium Park Łowicz” to III kwartał 2018 roku. Obiekt jest w trakcie komercjalizacji – powiedział nam zajmujący się tzw. komercjalizacją obiektu Błażej Palmowski ze spółki – inwestora.

Obszernie na temat tego co to za spółka, jak obiekt ma wyglądać, gdzie dokładnie będzie umiejscowiony, jakie sklepy znajdą się w „Premium Park Łowicz” – wszystko to przeczytasz w jutrzejszym, czwartkowym Nowym Łowiczaninie.

 

11 komentarzy

 1. Brawo! Może częściej zrobię zakupy w Łowiczu zamiast jeździć do Łodzi,
  do tej pory wolałam kupić coś w większym mieście lub choćby w którymś z marketów, niż na takiej śmiesznej Zduńskiej.
  Nie dziwię się też, że Zduńska umiera, czemu miałabym tam kupować? Bo właścicielem sklepu jest rodowita łowiczanka i trzeba jej napchać kieszenie? Więc ja mam tracić i kupować towar niskiej jakości i drogi?
  Tak właśnie, Zduńska umiera, bo właściciele sklepików sprzedają drogie i słabej jakości towary, to nie 5th Avenue

 2. Niestety jak największym pracodawcą w mieście jest UM nie ma co liczyć że jakiś urzędnik choć przez chwilę pomyśli o skutkach takiej budowy dla innych podmiotów On i tak ma kasę co miesiąc a jak ktoś żyje z handlu musi starczyć mu na wszystkie opłaty ,podatki inwestycje, czynsz , nie mówiąc o ZUS ach.Gratulacje dla władzy za kolejne prawidłowe decyzje i działania pro rynkowe w naszym kierunku.handlowcy

 3. Jak widać wszystko się robi dla wybranych inwestorów. Powstanie kolejne centrum, więc nie ma się co dziwić , że upadają małe sklepy i całe ulice handlowe -Zduńska (zatrudnienie znajdzie 20-30 osób, a pracę straci 50-100 osób). Miasto marketów i kościołów -w tym mieście rządzi kler i garstka ludzi, którzy mają swoich przedstawicieli na Starym Rynku 1. To miasto niestety w takich układach skazane jest na wymarcie.

 4. brawo Tobiasz 🙂

 5. A Władza już na Zduńską nie przyjdzie na zakupy przed wyborami …..Teraz do centrum pójdzie ?I tak mojego głosu nie mieliście i nie macie .

 6. Wsparciem dla np.centrum miasta byłaby budowa parkingu na placu przy Koziej , czemu miasto nie pomaga tym , którzy pracują i handlują w ścisłym centrum?Mało tego jeszcze nakłada się obowiązek płacenia za parkowanie , stwórzcie warunki dla wszystkich a nie tylko dla wybranych.

 7. brawo dla władz za wspaniałomyślność że pozwala na coś takiego , Lidl pozamiata jeszcze toto pożal się boże centrum.Jak można pozwalać tylko nielicznym ludziom w tym mieście przepychać swoje pomysły a co ze sklepami w centrum miasta , oczywiście zaraz krzyki się podniosą że co to za sklepy ale tam ludzie mają pracę a z drugiej strony sami sobie są winni jak chodzą do marketów i robią zakupy to zaraz i pracy nie będą mieli ich wybór .Miasto zakłamania i hipokryzji.

 8. co to miało nie być ,a okazuje się ,że będą sklepiki mało powierzchniowe jak w Głownie ,porażka

 9. No i po co to wszystko jak będzie zakaz handlu w niedzielę a w soboty będzie toto zamykane jak to na wsi o 14!!!!

 10. Taki teren i niezagospodarowany??? Łowicz zasługuje na zabudowy jak teren garnizon w Gdańsku. Tylko ten wiadukt!!! W Łowiczu może być tylko teren handlowy. To on zbuduje kasę dla miasta. Ale może ktoś pomyśli o parkingach??? I może wybije z głowy ORMOwcom z Broniewskiego, że kasa miasta jest ważniejsza, niż ich partykularne fobie. Jak oni pracują to parkują w innym miejscu, a jak wracają to klienci wracają do domu. Ale o tym trzeba trochę myśleć. Starych trepów szczególnie sierżantów to boli!!!!

 11. Ile to już tych parków handlowych miało być to mię głowa boli. Przy ul 3 maja miałbyć super wypasiony park który stawiała kolej… nic z tego najlepszy park handlowy to chyba będzie jest i dalej będzie targowica