W związku z porannym wypadkiem na A2 w kierunku Warszawy w okolicach Polesia zarządca drogi oraz policja podjęła kolejne działania związane z ruchem na drodze.

Akcja ratunkowa na autostradzie A2, fot. OSP Łyszkowice
Akcja ratunkowa na autostradzie A2, fot. OSP Łyszkowice

Kierowcy, którzy znaleźli się na odcinku autostrady między miejscem wypadku i węzłem Łowicz, zostaną przez policję sukcesywnie wypuszczeni w kierunku Warszawy.

Ci, którzy minęli węzeł Łódź Północ i nie dojechali do węzła Łowicz, będą, zgodnie z poprzednim komunikatem kierowani drogą wojewódzką 704 i drogą krajową nr 14 do Łowicza i dalej DK 92 i DK 70 do węzła Skierniewice, gdzie ponownie zjadą na autostradę.

W związku z decyzją o zamknięciu na węźle Łódź Północ łącznic prowadzących do Warszawy (zarówno od strony Gdańska, jak i Katowic) sugerujemy następujące objazdy:

Od strony Gdańska: zjechać z autostrady A2 na węźle Kutno Wschód i jechać w kierunku Warszawy DK 92, ewentualnie w Łowiczu zjechać na DK 70 i dojechać do autostrady A2 (węzeł Skierniewice) i kontynuować podróż do stolicy.

W przypadku minięcia węzła Kutno Wschód, dojechać do węzła Łódź Północ, gdzie należy zjechać na A2 w kierunku Poznania i dalej na węźle Stryków zjechać na DK 14, skąd można dojechać do Łowicza i podążać DK 92 w kierunku Warszawy, bądź w Łowiczu zjechać na DK 70, którą można powrócić na autostradę A2.

Trzecią możliwością jest dojechać autostradą A1 do węzła Brzeziny, zjechać w tym miejscu na DK 72 i kierować się do Rawy Mazowieckiej, skąd drogą ekspresową S8 można dotrzeć do Warszawy.

Od strony Katowic: na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na S8, skąd można bezpośrednio dotrzeć do Warszawy.
W przypadku minięcia węzła Piotrków Trybunalski Zachód, dotrzeć do węzła Brzeziny i dalej DK 72 kierować się do Rawy Mazowieckiej, skąd S8 prowadzi do Warszawy.

Od strony Poznania: autostradą A2 dojechać do węzła Stryków, skąd (patrz wyżej) DK 14 kierować się do Łowicza i dalej DK 92 bezpośrednio do Warszawy, lub zjechać na DK i dojechać nią do węzła Skierniewice, gdzie można ponownie wjechać na autostradę A2.
Jazda z Warszawy w stronę Poznania odbywa się normalnie.

Na obecną chwilę, ze względu na sytuację w miejscu wypadku nie sposób określić, kiedy ruch uda się przywrócić. Wiele wskazuje jednak na to, że będą to późne godziny popołudniowe.

O wypadku pisaliśmy tutaj:
Wypadek dwóch ciężarówek i busa w okolicach Polesia

Start helikoptera LPR “Ratownik 16” na autostradzie A2 po wypadku na 392 km pas w stronę Warszawy. Film OSP Łyszkowice:

Start Helikoptera LPR

Dzisiejszy start helikoptera LPR ,,Ratownik 16" na autostradzie A2 z wypadku na 392km pas w stronę Warszawy.

Opublikowany przez Osp KSRG Łyszkowice na 23 sierpnia 2017

Komentowanie nie jest możliwe.