Głownianie licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w dzisiejszym spotkaniu informacyjnym na temat programu “Czyste Powietrze”

Odbyło się ono w budynku Urzędu Miejskiego na ul. Dworskiej. Mimo dość wczesnej godziny (13.00) sala była pełna, zajęte zostały wszystkie miejsca siedzące, a część osób stała na korytarzu.
O programie “Czyste Powiatrze” opowiadał prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Wojciech Miedzianowski.

Fot. EWR

Celem programu adresowanego do osób fizycznych jest zmniejszenie niskiej emisji (występującej do wysokości 40 metrów) pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery. Skupia się on udzieleniu finansowego wsparcia właścicielom budynków jednorodzinnych na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz na termomodernizację budynków, by efektywnie zarządzać energią.
Więcej napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

Fot. EWR
Fot. EWR

1 komentarz

  1. Wszystko fajnie.To niech sie sluzby przejada wieczorem np ulica Andersa.Nie wiem czym tam niektorzy pala ale oddychac sie nie da.A wystarczy na kominy popatrzec jak dymia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.