Głownianie licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w dzisiejszym spotkaniu informacyjnym na temat programu “Czyste Powietrze”

Odbyło się ono w budynku Urzędu Miejskiego na ul. Dworskiej. Mimo dość wczesnej godziny (13.00) sala była pełna, zajęte zostały wszystkie miejsca siedzące, a część osób stała na korytarzu.
O programie “Czyste Powiatrze” opowiadał prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Wojciech Miedzianowski.

Fot. EWR

Celem programu adresowanego do osób fizycznych jest zmniejszenie niskiej emisji (występującej do wysokości 40 metrów) pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery. Skupia się on udzieleniu finansowego wsparcia właścicielom budynków jednorodzinnych na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz na termomodernizację budynków, by efektywnie zarządzać energią.
Więcej napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

Fot. EWR
Fot. EWR

1 komentarz

  1. Wszystko fajnie.To niech sie sluzby przejada wieczorem np ulica Andersa.Nie wiem czym tam niektorzy pala ale oddychac sie nie da.A wystarczy na kominy popatrzec jak dymia.