W niedzielę, 12 sierpnia Muzeum w Łowiczu, po raz kolejny zaprosiło turystów do skansenu w Maurzycach na “Niedzielę w Skansenie”. Niezdecydowani mają szansę na spotkanie z twórcami ludowymi do godz. 17.

Tym razem w skansenie można spotkać Zofię Myckę ze Strzelcewa, która prowadzi warsztaty kulinarne. Przy piecu w głównej alei skansenu zdradza ona tajniki wypieku chleba, ciast i ciasteczek.

Halina Theodorakopoulos z Łowicza prowadzi zajęcia z papieroplastyki, zainteresowani nauczą się wykonywania łowickich ozdób np. firanek z papieru, natomiast warsztaty w trakcie których można poznać sposób wykonywania haftu koralikowego prowadzi Małgorzata Kosiorek z Kocierzewa Południowego.

W niedzielę, 12 sierpnia Muzeum w Łowiczu, po raz kolejny zaprosiło turystów do skansenu w Maurzycach na “Niedzielę w Skansenie”. fot. tb

Pracownicy muzeum prowadzą też zajęcia plastyczne „Modzimy po księżacku”, w trakcie których dzieci wspólnie z rodzicami wykonują pracę inspirowaną łowickim folklorem – kolejne zajęcia rozpoczną się o godz. 14.30. Natomiast o godz. 13. i 15. rozpoczną się spacery z przewodnikiem, który opowie jak wyglądała dawniej łowicka wieś, jak budowano domy i budynki gospodarcze, jakie wykorzystywano materiały.

Uczestnictwo w przygotowanych przez muzeum atrakcjach nie wymaga dodatkowych opłat, aby wziąć w nich udział wystarczy wykupić bilet wstępu do skansenu.

W niedzielę, 12 sierpnia Muzeum w Łowiczu, po raz kolejny zaprosiło turystów do skansenu w Maurzycach na “Niedzielę w Skansenie”. fot. tb

1 komentarz

  1. A gdzie celebryci,ktorzy tak tłumnie odwiedzili Maurzyce 22lipca podczas zniw w skansenie?