Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Głowno “Szansa” zorganizowało w sobotę 3 sierpnia w Bronisławowie kolejne warsztaty kulinarne w ramach projektu “Pomaganie przez gotowanie”. Uczestniczy w nich kilkadziesiąt dzieci wraz z opiekunami.

Projekt ten zakłada integrację środowiska lokalnego z dziećmi z domów dziecka, rodzin zastępczych i pogotowia opiekuńczego będących podopiecznymi Fundacji Samodzielni Robinsonowie. W warsztatach uczestniczy łącznie około 50 osób.

Głowieńskie stowarzyszenie pozyskało na organizację grant, w konkursie “Działaj lokalnie” Stowarzyszenia Polcentrum. Pieniędzmi wspomaga też samorząd gminy Głowno oraz zgierskie starostwo.

Są to drugie spośród planowanych w tym roku sześciu spotkań. W lipcu dzieci i ich opiekunowie spotkali się na warsztatach z grillowania. Dzisiaj przygotowują potrawy określone wspólnym hasłem “Smaki lata”, a w roli głównej są ogórki, ale nie tylko.

Podczas warsztatów przygotowane zostaną np. ogórki w curry, ogórki z kolendrą, kurkumą, ale również i czekoladowa pianka z owocami, pampuchy z borówkami, ciasto na maślance oraz pierogi na słodko z owocami, pierogi z twarogiem i pizza.

Już na początku warsztatów dzieci ochoczo przystąpiły do przygotowania potraw. Pierwszą przeszkodą, którą udało się pokonać ze łzami w oczach, było pokrojenie cebuli.

Kolejne warsztaty ze smakami lata odbędą się 27 sierpnia. Ponadto prezes Stowarzyszenia “Szansa” Monika Szadkowska zapowiada, że na wrzesień przygotowywane są kolejne – tym razem pod hasłem “Potrawy pachnące lasem”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.