Kto wybrał się dziś, w niedzielę, 11 sierpnia, do skansenu w Maurzycach nie pożałował, zwiedzający mieli okazję spróbować swych sił w rękodziele ludowym, kaligrafii czy linorycie, a ciekawi życia na księżackiej wsi mogli wybrać się na spacer z przewodnikiem. Atrakcje te przygotowano w ramach drugiej w te wakacje “Niedzieli w skansenie”.

Jak się okazało słoneczna pogoda przyciągnęła dziś do skansenu kilkuset zwiedzających. Parking skansenu nie pomieścił wszystkich samochodów, część musiała stać przy drodze.

– Nie wiedzieliśmy co dziś robić, sięgnęłam rano po telefon i na facebooku znalazłam to wydarzenie, dlatego jesteśmy i nie żałujemy. Warsztaty kaligrafii były super, bardzo podobały się dzieciom – powiedziała nam Joanna Rybicka ze Zgierza, która z trójką dzieci i mężem pierwszy raz odwiedzili podłowicki skansen. 

Zajęcia z kaligrafii poprowadziła w dawnej szkole z Łaźnik Anna Kośmider, warsztaty graficzne (linoryt) Tomasz Romanowicz, a po skansenie oprowadzał Patryk Sznicer – cała trójka to pracownicy łowickiego muzeum. Oprócz tego, warsztaty z ceramiki poprowadziła Jadwiga Dębska, a warsztaty z wycinankarstwa, twórczyni ludowa Stefania Borkowska.

Tagi:

1 komentarz

  1. Byliśmy z mężem.Kupilismy na pamiątkę łowiczanke . Byliśmy zachwyceni zorganizowaniem tak uroczego zwiedzania dawnych czasów . Można było spędzić czas przenosząc się w dawne czasy. Organizatorom wielkie podziękowania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.