Gostyniński sąd zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznych aresztów wobec dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali policjantów na służbie na terenie gospodarstwa w Pacynie.

Za znieważenie i czynną napaść na funkcjonariuszy sprawcom grozi im do 10 lat więzienia.

W sobotni wieczór, 15 września, na terenie gminy Pacyna policjanci zatrzymali 66-latka, który kierował rowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz kierowania jednośladami.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

Po wykonaniu niezbędnych czynności odwieźli 66-latka do miejsca zamieszkania, żeby przekazać go pod opiekę rodzinie. W tym momencie, na podwórku, czterej synowie rowerzysty zaczęli najpierw wyzywać policjantów, a następnie zaatakowali ich.

– Zdecydowana reakcja policjantów na tę sytuację doprowadziła do zatrzymania w policyjnym areszcie czterech braci w wieku 24, 31, 33 i 38 lat z gminy Pacyna. Wszyscy mężczyźni byli pijani – informuje podkom. Dorota Słomkowska z KPP Gostynin.

Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutu znieważenia funkcjonariuszy wszystkim czterem mężczyznom. Dodatkowo trzej najstarsi bracia usłyszeli zarzut czynnej napaści na policjantów, a wobec dwóch najbardziej agresywnych sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie.

6 komentarzy

  1. Alkoholizm to choroba, pamiętajcie o tym.

  2. W Pacynie,toż to ziomale premiera Pawloka!

  3. Kozaki po pijaku?

  4. Czterech chłopa razem z tatusiem. Efekt 500+?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.