Do dwóch zdarzeń drogowych o analogicznym przebiegu doszło dzisiaj, 21 lutego, na drogach powiatu łowickiego, z powodu niedostosowania prędkości do warunków jazdy przez kierujących.

Z tego powodu, około godziny 10.20 w Błędowie, 18-letni mieszkaniec naszego powiatu zjechał z drogi i znalazł się w rowie.

Podobnie jazdę zakończyła 31-letnia mieszkanka Żyrardowa, podróżująca około godziny 13.50 drogą krajową nr 70 blisko Nieborowa.

3 komentarze

 1. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-02-05/matka-z-dwojgiem-dzieci-potracona-na-pasach-10-latki-nie-udalo-sie-uratowac/
  “karolku”- może nie zabrać prawko po 60-tce, ale obowiązkowe badania, bo niektóre dziodki ledwo chodzą, a co dopiero auto prowadzić….

  • Karol z Karolewa

   Nie ma się co dziwić. Podawanie linka do sprawy, o której było głośno w mediach, nie jest żadnym argumentem. Takich “małoletnich” przypadków jest o wiele więcej. Ilu młodych ludzi zginęło wracając z dyskotek lub innych imprez, a fantazja albo chęć wykazania się przed koleżkami czy koleżaneczkami ich poniosła. Badaniom psychologicznym powinno się poddawać wszystkich kierowców, a samochodowych “miszczów” – małolatów badać szczególnie. Latem w Nieborowie taki młody mistrzunio zabił rowerzystę. Okazuje się, że jechał przez wieś dobrze ponad setkę i na dodatek był pod wpływem amfy.

 2. Karol z Karolewa

  Przejeżdżałem akurat “siedemdziesiątką” chwilę po tym, jak samochód prowadzony przez młodą damę zjechał niedaleko Nieborowa do rowu. Zastanawiałem się, jak trzeba prowadzić auto, żeby na prostym odcinku wykonać taki manewr. Tym bardziej, że pobocze dość szerokie. Ale pewnie – jak to młode damy – rozmawiała przez telefon albo co gorsza pisała sms-a. Z osiemnastolatkiem być może było podobnie. Ledwie dostał prawko, a już mistrz (właściwie to miszcz) kierownicy. Podobnie z wieloma podobnymi jemu “miszczami”. Takich 18 – 20 latków mamy po wioskach, a i w miasteczkach, co niemiara. Ale niech ktoś po sześćdziesiątce spowoduje kolizję, natychmiast na portalach pojawiają się wpisy: “zabrać staruchom prawko”.