Jutro w piątek 19 lipca mija termin przyjmowania zgłoszeń na dwudniowy rajd rowerowy po Ziemi Łowickiej wytyczonym kilka lat temu szlakiem “Dwory i kościoły”.

Rajd rowerowy szlakiem J.Chełmońskiego po Ziemi Łowickiej. fot. arch. NŁ

Rajd zaplanowano na weekend 27 – 28 lipca. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 123 km. Pierwszego dnia przejadą przez wsie: Dąbkowice, Lisiewice, Chruślin, Stanisławów, Waliszew, Oszkowice, Borów, Walewice do Zduńskiej Dąbrowy.

Drugiego dnia rajdu, po noclegu w szkole rolniczej w Zduńskiej Dąbrowie rowerzyści przejadą przez: Złaków Kościelny, Złaków Borowy, Kiernozię, Kocierzew, Osiek i zakończą się około godz. 17. w Łowiczu. Rajd poprowadzą przewodnicy PTTK, organizacji, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłaszać swój udział w siedzibie Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej na Starym Rynku. Przy zgłoszeniu należy wpłacić 10 zł wpisowego, a na drogę wyposażyć się w sprawny rower, karimatę i śpiwór, ponieważ nocleg przewidziany jest w warunkach turystycznych.

Więcej szczegółów w regulaminie rajdu

9 komentarzy

  1. Czy moderator nie może przerwać tej jałowej dyskusji.

  2. Teraz rowerzyści razem z lewicą.

  3. Łowiczak trzeźwo myślący

    Ciekawe czy Anonim pojedzie. Ale on na rowerzystów cięty to chyba nie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.