W niedzielę, 1 lipca, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Sanniki obchodził 65-lecie istnienia, wraz z nim świętował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, który powstał 45 lat temu.

Na dużej scenie w centrum miasta, zaprezentował się nie tylko w jubileuszowym występie zespół Sanniki, ale również dzieci z Gimnazjum, sekcji breakdance działającej w ośrodku, przedszkolaki i orkiestra dęta z OSP Sanniki. Nie zabrakło gości z Zespołu Grzybowianki i Szczawin Kościelny oraz gwiazdy w liczącej ponad 100 osób w obsadzie Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Wieczór zakończył występ duetu An Dreo & Karina oraz zespołu Jorrgus.

Rozmawialiśmy zarówno z najmłodszymi jak i najstarszymi członkami zespołu Sanniki, to co powtarzało się w tych wypowiedziach to twierdzenie, że przez panującą w nim atmosferę jest on jak rodzina. Młodzi dzięki członkostwu w nim budują bliższą więź z rówieśnikami poznają wagę tradycji regionu, starsi bycie w nim postrzegają jako sposób na ciekawe spędzenie czasu i ucieczkę od codziennych zajęć.

W niedzielę marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uhonorował wieloletnią choreograf zespołu Katarzynę Polak (28 lat pracy) i kierownika kapeli Andrzeja Machnickiego medalami Pro Masovia. Oprócz tego, podobnie jak emerytowane dyrektorki M-GOK Daniela Tomasik, Aleksandra Głowacka oraz obecne pracownice Anna Wojciechowska, Marzena Andrzejczyk i Jadwiga Lewandowska otrzymali kwiaty, dyplomy z podziękowaniami od marszałka i burmistrza gminy Gabriela Wieczorka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.