Dodatkowy komputer otrzymała Szkoła Podstawowa w Seligowie od dwojga radnych gminy Łyszkowice – Piotra Marata i Patrycji Gąseckiej-Frankowskiej, a ma być jeszcze jeden. Posłużą do nauki zdalnej uczniom, którzy wcześniej nie mieli takich możliwości.

Za komputer podziękowała radnym dyrektor szkoły Grażyna Pokora, w imieniu rodziny ucznia, która zgłaszała potrzebę komputera do wykorzystania w e-nauczaniu. Ci sami radni przekażą też jeszcze jeden komputer, dla innego ucznia tej szkoły.

Przypomnijmy, że na wyposażenie szkół w komputery gmina pozyskała niedawno 60.000 zł z programu “Zdalna szkoła” (dla wszystkich szkół w gminie), ale zapotrzebowanie na taki sprzęt okazuje się duże.

28 komentarzy

 1. Wdzięczny

  Prawda stara jak świat… Jeśli ktoś mówi o tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego. Niech sie Pani nie przejmuje tymi wywodami bo ludzie widzą i wiedzą jak jest. Kto Panią zna nie uwierzy w te brednie. Tak trzymać! Brawo

 2. Chcieli dobrze to oczywiście jak zawsze trzeba ich opluć. W tej gminie co byś nie zrobił to i tak będzie złe. Widocznie zabolało tych, którzy siedzą schowani w swoich gabinetach i sieją propagande niewiadomo po co. Ludzie lepiej za prace się weźcie bo za to Wam płacą i to niemałe pieniądze. Wytykacie dobre uczynki a pensje w ręku ściskacie. Co gorsza z tej Waszej pracy żadnych efektów nie ma.

 3. Ło matuchno ,toć to starzyzna z tego komputera!

 4. Mieszkaniec

  Piękny gest Radnych. Brawo

 5. Od kogo ekran, a od kogo klawiatura i jednostka centralna? I tak używkę przekazywać na “biedotę”? Ktoś wymienił na nowszy model, pozbył się starego i jeszcze brawa chce za to dostać. A w Biblii napisano: “… Uważajcie, by swoich czynów sprawiedliwych nie spełniać przed ludźmi po to, aby was oglądali. Jeśli nie, nie będziecie mieć zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc będziesz spełniał uczynek miłosierdzia, nie otrąbiaj [tego] przed sobą, jak to robią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zdobyć pochwałę u ludzi. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. Gdy natomiast ty spełniasz uczynek miłosierdzia, niech nie wie twoja lewa [ręka], co czyni prawa, aby twój czyn miłosierdzia był w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, odda tobie…” Mt 6 1-4

 6. Mieszkaniec gminy

  Poziom niektórych komentarzy nie odbiega od poziomu intelektualnego niektórych radnych ,który możemy oglądać na transmisjach. Zadziwia mnie postawapani radnej, która po tym ,jak dowiedziała się ,że została radną to w bardzo niekulturalny sposób wypowiedziała się o swoich ,,podopiecznych”, a teraz fotografuje się jako wspaniały darczyńca dla uczniów z rodzin wielodzietnych.Jedno zaprzecza drugiemu.Nienawiść i jad ,jaki jest odczuwalny w większości komentarzy sprawia, że można śmiało podać personalia osób je piszących. Przemawia przez Was moi drodzy zazdrość,nienawiść,brak pogodzenia się z przegraną,zarówno w wyborach ,jak i sprawach osobistych. Fascynacja młodymi ,owszem ale nie takimi ,którzy zieją nienawiścią i pogardą.A podobno zdaniem niektórych ZGODA BUDUJE. Pytam ,gdzie jest ta zgoda?Co innego się mówi ,a,co innego robi. Jakież to bliskie partii rządzącej.

 7. Ruta – ty zawistny policyjny złośliwcu – przestań napuszczać swoich gońców i dzielić społeczeństwo. Przyjmij na klatę obecny stan. Nie będzie już jak dawniej. To jest demokracja !!!!!!!!

 8. Ale ci radni na zdjęciu nie muszą się wstydzić za siebie bo wyglądają super młodzi iurodziwi więc niech się lansują miło popatrzeć

 9. Nowo wybrani Radni nie lansują się tylko pokazują starym, wybranym Radnym, że powinno się działać. Dają to co uda się im pozyskać a nie czekają aż Pan Wójt da i będzie można się pokazać i oczekiwać wiwatów za pieniądze podatników.

  • A co nowi Radni pozyskali i dają? Oprócz swoich fotek do mediów.

  • Realista to znaczy że oni ten komputer dostali od instytucji, zakładu, osoby prywatnej, polecieli do szkoły zdjęć sobie na pstrykali i powiedzieli że załatwili. To faktycznie starzy radni na to by nie wpadli, po prostu było by im wstyt.

 10. Brawo radni odezwało się w was czlowieczenstwo.przeciez mogliście tę kasę przytulić a jak was nie docenią za ten gest to są ćwoki zawistne których w dupę wszystko co dobre uwiera

  • Piękny gest prawie taki,,, Wdowi,,,? W domu się po niewierało, miejsce zawalało. Czemu nie wykorzystać istniejącej sytuacji. Czego się nie robi dla taniego poklasku. Jak wynika z artykułu gdzieś jeszcze jeden zbywa a więc jeszcze jedno zdjęcie, podziękowania być może kolejny artykuł

   • Nowe komputery zostały rozdane między swoich tak jak stołki i dlatego bez poklasku i blasku fleszy😊!!!

    • Racja zostały przekazane,,swojm,, na terenie gminy szkołą… Bez fleszy selfi itd. A tu trza było zdjęcia zrobić do redakcji wysłać nad tekst napisać żeby ładnie wyglądało

    • Jasno widać co urzędnicy robią w godzinach pracy😊.

    • Pisanie wniosków nie daje efektu, myślą że trollowaniem nadrobią.

  • W tej kadencji zaistniało ciekawe zjawisko, nowo wybrani Radni mają parcie na szkło. Jak ich nie chwalą to się sami lansują. Być m może dziś z obiadu zostaną kości jutro zaniosą kucharce a kucharka na gotuję zupy.

  • Aż się prosi podać do publicznej wiadomości personalia pani piszącej . Zdradziło Panią słownictwo Pani radna.

   • Obserwator

    Jeśli nawet pisała to radna to napewno nie za pieniądze podatników tak jak Pan. Życzę dużo zdrowia i więcej szacunku dla ludzi. Niech Pan nie mierzy ludzi swoją miarą..

 11. Gest piękny,ale czy musiał odbyć się w blasku flesza????? Ludzie przekazują o wiele większe pieniądze i nie robią tego dla poklasku! Państwo Radni ,bardzo płytkie efekciarstwo z Waszej strony.A Pani radna za biurkiem ,niczym Pani dyrektor. Bardzo płytkie przedstawienie.

  • Ludziom nie dogodzisz… To normalne że przekazanie sprzętu zakupionego z publicznych pieniędzy robi się oficjalnie. Nie jest to blask fleszy, tylko informacja. Chociażby po to, żeby później idioci nie gadali “a podobno to sobie wzięli”… Brawo radni 😉

  • Mógł na to zwrócić uwagę tylko człowiek , który dzieli stołkami w gminie. Zwykły człowiek widzi tylko pomoc szkole.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.