Zarówno były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, jak i obecna rzecznik rządu Joanna Kopcińska mają szanse na zdobycie mandatu do Parlamentu Europejskiego – tak wynika z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się uzyskać.

Wybory do PE, 26 maja 2019.

W 99% oborowych komisji wyborczych na terenie naszego województwa ci kandydaci z listy PiS uzyskali następującą liczbę głosów: Witold Waszczykowski 166.704, Joanna Kopcińska – 129.288.

Na naszym trenie oboje są już znani. Witold Waszczykowski dłużej – jeszcze przed poprzednimi wyborami do polskiego parlamentu prowadził intensywną kampanię, a po zdobyciu mandatu otworzył w Łowiczu swoje biuro poselskie.

Joanna Kopcińska odwiedziła aż trzykrotnie powiat łowicki podczas ostatniej kampanii. Gościła m.in na jubileuszu OSP Witusza w gminie Kiernozia. Jak się okazało, szczególnie z tą gminą jej związki są silne, ponieważ w dzieciństwie, przez pewien czas, mieszkała tam ze swoimi rodzicami.

Aktualizacja

Ostatecznie Witold Waszczykowski zdobył 168.021 głosów, a Joanna Kopińska – 129.288.

3 komentarze

  1. co to znaczy …”W 99% oborowych komisji…..” można wyjaśnić

  2. Co się z tym narodem porobiło? W 1980 walczył z komuna, a teraz głosuje na komunie bis! Chyba jednak Polak woli dostawać batem i, żeby mu ktoś miskę ryżu wydzielal

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.