Kolejne starty w Mistrzostwach Polski zaliczył Łukasz Gąsior, który jest jednym z najlepszych sportowców rodem z Łowicza. Nasz pływak obecnie mieszka i uczy się w Hiszpanii na uczelni, która jest podobna do polskich AWF, czyli akademii wychowania fizycznego.

Łukasz bierze udział w tzw. „Madryckim eksperymencie”, gdzie grupą sprinterów zajmuje się Bartosz Kizierowski. Razem z łowiczaninem trenują m.in. Marcin Tarczyński, Kajetan Załuski i obecnie najlepszy polski sprinter Konrad Czerniak. Kizierowski, który jest mistrzem Europy z  Budapesztu na 50. metrów kraulem obecnie zajmuje się pracą trenerską. W swojej pracy trener Kizierowski wykorzystuje metody stosowane przez słynnego Mike’a Bottoma.

Nasz olimpijczyk z Pekinu w Mistrzostwach Polski zdobył dwa srebrne medale. Gąsior był drugi na dystansie 50 m stylem dowolnym i również drugi na dystansie 100 m stylem dowolnym. Dwukrotnie przegrał z gwiazdą mistrzostw  Konradem Czerniakiem, który zdobył aż pięć złotych medali.  W wyścigu na 200 m stylem dowolnym Gąsior zajął piątą lokatę.

Po starcie z Łukaszem krótko rozmawiał Zbigniew Łaziński:

Łukasz jak oceniasz swój start w tegorocznych MP w Gliwicach?

Nie jestem do końca zadowolony ze swojego występu…

Przecież zdobyłeś dwa srebrne medale, rywalizując z całą czołówką krajową?

No tak, ale muszę stwierdzić, że popłynąłem dobrze. Tylko dobrze. Żeby wygrywać z najlepszymi trzeba pływać bardzo dobrze.  Poziom jest tak wysoki, że trzeba być w super formie. Jeśli miałbym ocenić mój strat w skali od 0-10 to dałbym sobie 7.

Gwiazdą Mistrzostw był Konrad Czerniak, który wyprzedził cię na twoich koronnych dystansach, czy jesteś w stanie z nim wygrywać?

Konrad to mój przyjaciel. Znamy się bardzo dobrze i razem w Hiszpanii trenujemy. Na treningach ciężko pracujemy i się ścigamy. Ja cały czas czekam, aż wrócę do optymalnie wysokiej formy. Wierzę, że ona wróci i jeszcze kiedyś wygram. Ta wiara mnie mobilizuje do dalszej ciężkiej pracy. Zatem wierzę i czekam na tę formę.

Zmieniłeś barwy klubowe. Pływałeś w ASZ AWF Warszawa, a obecnie reprezentujesz barwy UKS Delfin Legionowo. Co było przyczyną?

No tak. Po prostu klub z Legionowa zaproponował mi lepsze warunki i to było główną przyczyną zmiany klubu. Jednak i tak teraz cały czas mieszkam i uczę się w Hiszpanii. 

50 m stylem dowolnym: 1. Konrad Czerniak (Wisła Puławy) 21,98 s, 2. Łukasz Gąsior (Delfin Legionowo) 22,90 s, 3. Marcin Tarczyński (Polonia Warszawa) 23,10 s. 100 m stylem dowolnym: 1. Konrad Czerniak (Wisła Puławy) 48,98 s, 2. Łukasz Gąsior (Delfin Legionowo) 50,72 s, 3. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) 50,81 s. 200 m stylem dowolnym: 1. Konrad Czerniak (Wisła Puławy) 1:50,01 min, 2. Paweł Rurak (AZS AWF Warszawa) 1:50,38 min, 3. Przemysław Stańczyk (MKP Szczecin) 1:51,15 min, 4. Mateusz Sławiński  (Śląsk Wrocław) 1:52,46 min, 5. Łukasz Gąsior (Delfin Legionowo) 1:52,81 min.

(Zł)

Komentowanie nie jest możliwe.