W Urzędzie Miejskim w Głownie dokonano otwarcia ofert w przetargach na dwie istotne inwestycje: zakup dwóch autobusów elektrycznych oraz termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2. Zainteresowanie nimi było jednak bardzo małe.

W postępowaniu dotyczącym  zakupu autobusów elektrycznych wraz z budową stacji ładowania transportu zbiorowego nie wpłynęła żadna oferta. W budżecie na 2018 rok przewidziano na ten cel 4.057.073,27 zł, z czego 2.828.890,67 zł ma pochodzić z dofinansowania w ramach Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego. Ze względu na brak ofert, przetarg trzeba będzie unieważnić.

W przetargu na wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 wpłynęła jedna oferta, opiewająca na 2.749.000 zł, którą złożyła firma Tom-Bud z Domaniewic. Miasto przewidywało wydatek rzędu 2.425.000 zł (na tę inwestycję miasto ma otrzymać około 1,5 mln zł z ŁOM). By rozstrzygnąć przetarg już teraz, konieczne byłoby dołożenie brakującej kwoty, na co zgodę musiałaby wyrazić Rada Miejska.

1 komentarz

  1. Potencjalni dostawcy chyba się zorientowali , że Głowno to nie Kleszczów i może nie stać na takie fanaberie jak elektryczne pojazdy – serwis też kosztuje . Jednak gdy już się pojawią pachnące nowością autobusy , to z pewnością będą kursować po tych ulicach , gdzie mieszkańcy brodzą po kostki w wodzie i błocie . Skoro zakupione z publicznych pieniędzy , to i wszystkim mieszkańcom służyć powinny .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.