Do dwóch wypadków z udziałem dzieci doszło wczoraj, 29 sierpnia. Jeden z nich miał miejsce w Osieku, drugi na terenie Łowicza.

Tuż przed godz. 19 w Osieku doszło do potrącenia 5-letniej dziewczynki przez samochód Opel Astra, którym kierował 34-latek z powiatu łowickiego. Był trzeźwy. W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie wyjaśniające przyczyny i okoliczności wypadku, ale wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że dziecko wbiegło na drogę. Dziewczynka została przewieziona karetką do szpitala Matki Polki w Łodzi, gdzie pozostała na obserwacji.

W tym samym czasie na skrzyżowaniu ul. Zagórskiej z Tuwima w Łowiczu doszło do potrącenia 8-letniej dziewczynki jadącej na rowerze przez samochód osobowy Suzuki, którym kierował 46-latek – oboje z Łowicza. Wstępne ustalenia wskazują na to, że wyjeżdżające z drogi podporządkowanej dziecko wymusiło pierwszeństwo. Dziewczynce nic się nie stało, jednak została zabrana na obserwację do szpitala w Łowiczu. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Wcześniej, ok. godz. 17.30 na ul. Bolimowskiej w Łowiczu doszło do kolizji, której przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Sprawcą okazał się 33-latek z powiatu łowickiego jadący motocyklem Suzuki, który uderzył w Fiata, prowadzonego przez 44-latkę z Łowicza. Samochody jechały drogą krajową nr 70 w kierunku Skierniewic. Kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany przez policjantów mandatem.

2 komentarze

  1. Na zagorska policja przybyła po 1 godz straż 2 auta po 2 godz a karetka po straży 20 min to jest Łowicz

  2. Porażka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.