Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza policjanci w całym kraju podjęli stosowne działania względem osób podejrzanych o kierowanie gróźb i podżeganie do popełniania przestępstw w przestrzeni publicznej, głównie w internecie.

Na niechlubnej liście osób, przeciwko którym zostały wszczęto postępowania prokuratorskie w związki z tzw. „mową nienawiści” są czterej mieszkańcy województwa łódzkiego, w tym dwóch z Łowicza.

Śledztwa w sprawie tej dwójki zostały wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Łowicz. Paweł K. i Wiktor Ż. są podejrzani o publiczne pochwalanie zabójstwa.

W obu przypadkach podstawą do podejrzenia są wpisy na Facebooku, zgłoszone na policję przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie.

Pisaliśmy na ten temat tutaj:

Szokującymi komentarzami na Facebooku zajmie się prokuratura

29 komentarzy

 1. Co za czasy, żeby policja musiała się zajmować wpisami w internecie… Poczytajcie sobie jak jest w USA, gdzie wolność słowa to podstawa konstytucyjna.

 2. prawda boli

  Super wolność słowa nie ma co!ciekawe czy polityk pchający się na urząd za niedotrzymanie obietnic wyborczych też będzie miał za to prze…bane???Tym że kara się za poglądy nie zatrzyma się świra ,zabierzemy nóż znajdzie bardziej wyrafinowane narzędzie zbrodni. Nie każdy kto pisze ze panu T.należy się h w d lub siekiera w plecy jest świrem on tylko daje do myślenia że jak zawinił to powinno się zdjąć takiego ze sceny politycznej tyle w temacie…

  • do prawda boli

   nie kara się za poglądy tylko między innymi za publiczne pochwalanie przestępstwa. jak czegoś nie rozumiesz to nie komentuj bo na głupka wychodzisz 😀

 3. zobaczcie jakie mamy SĄDY w Łowiczu

 4. Dziwne to jest że artykuł taki czysto informacyjny. Jak nie NŁ.

 5. Najprościej wyłączyć komentarze. I wtedy policja będzie łapać złodziei, może w końcu dopadną tych, co znajomej wyrwali torebkę, bo teraz to zajmują się głupotami. Myśli ludzkich zakazami nie zmienią. Jak w tym kraju zaczniemy być naprawdę równi,(bo nie jesteśmy – i to jest wina polityków), to się skończy nienawiść.

 6. Teresa z korabka-jedyna znana

  A jak napiszę, że nienawidze tych co pisali mowę nienawiści to też mnie posadzka za nienawidzenie nienawidzacych?

  • Nie posadzą bo nie przekraczasz w ten sposób pewnej granicy ☺️. Nie depczesz pewnych wartości, szacunku dla zmarłych…

   • Już nie mogę patrzeć na tych wszystkich świętych co w blasku swojej wspaniałości są świętsi od sw.Piotra. Jeżeli wpis Pana W da się wytłumaczyć w następujący sposób.
    Wg daty został napisany przed śmiercią Pana Adamowicza , a sam tekst ” Jedynej k….. mniej” można interpretować ze Pan Adamowicz wypada z polityki a nie, że go nie będzie miedzy nami, to co? Macie jaja aby Pana W przerosić?

   • wpis NALEŻY tłumaczyć jako publiczne pochwalanie przestępstwa…
    nie cuduj, nie broń MOWY NIENAWIŚCI.

   • Czy to mniej na tym świecie czy w polityce, nieważne już teraz interpretacje. Za nazywanie kogoś “k…..” mamy chwalić? Taki sposób rozmowy/komentowania zawsze powinien być piętnowany, to Internet, a nie piwko w prywatnym ogródku, poszło w świat. Najprościej chyba przeprosić, nawet jak za późno

   • mówić do kogos “ku…….” to przestępstwo? Zaplataliście sie we własnej miernocie

   • Przestępstwo nie,ale czy normalne? Chyba niekoniecznie i nie w każdej okoliczności. Uważasz, że jesteśmy mierni, bo wolimy konstruktywną krytykę, a nie wyzywanie się od k… i ch…? Dla mnie to nigdy nie było normalne i nie będzie, a Tobie współczuję

 7. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Teraz kolej na mafijnych pisarczyków, którzy TU, NĘKAJĄ mafijną ofiarę publikując przez siebie stworzone psychiatryczne opinie i inne. Okazuje się, że nie sprawia to wiekszych trudności aby zlokalizować autorów tych postów.

 8. make love, not war

  Grzywna plus prace społeczne i problem hejtu zostanie zlikwidowany.

 9. Jack Black

  Popieram

 10. brawo! za takie haniebne komentarze powinno być 25000zł grzywny wtedy jeden z drugim (może) zastanowią się zanim napiszą tak przykre komentarze.

  !!! STOP MOWIE NIENAWIŚCI !!!

 11. Dziwne jest to że Facebook tak szybko udostępnił adresy IP aby namierzyć właścicieli tych kont …

  • Jakie adresy IP skoro komentarze były podpisane z imienia i nazwiska, dodatkowo zdjęcie profilowe 😉 wszytko podane na tacy

   • i nie mogę sobie założyć konta na inne nazwisko bo to byłoby oszustwo?? jprdl dzieci neo

   • Tylko przecież oni pisali z autentycznych kont, w których były ich imię, nazwisko i zdjęcie 🙃.
    Zdaje się, że sam nie rozumiesz o czym piszesz 😵.

   • Brawo za odwagę cywilną 😉 widać fajnie się obraża, jak się ma fikcyjne konta, dla kogo te porady? Jaki to ma cel, ludzie bądźcie dorośli, bierzcie odpowiedzialność za swoje czyny, wpisy, itd.

  • Przecież to bylo na oficjalnych kontach. Tak sie nie dziw bo zmarszczek dostaniesz.

 12. Się policja wzięła do roboty trochę późno. Ale bardzo dobrze.

 13. Bardzo dobrze!

 14. i prawidłowo!

 15. no raczej nie Konrad…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.