Dzisiaj, 19 września, o godzinie 16 upłynął w Starostwie Powiatowym w Łowiczu termin przyjmowania ofert w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu.

Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że do konkursu wpłynęły dwie oferty. Drogą nieoficjalną ustaliliśmy, że jedna z nich należy najprawdopodobniej do Wojciecha Czapnika, nauczyciela religii i WOS w Ekonomiku. 

Druga ze złożonych ofert należy do Małgorzaty Zielińskiej, byłej dyrektor Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach, co potwierdziła ona w rozmowie z NŁ. – Decyzję podjęłam, po tym jak przeanalizował swój dotychczasowy dorobek. Od 36 lat jestem związana ze szkolnictwem, zaś przez ostatnich 20 lat byłam dyrektorem różnych typów szkół  – powiedziała, dodając, że była dyrektorem Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach, po przekształceniu – zespołu szkół, w skład którego wchodziło też gimnazjum, a w latach 2004 – 2016 dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Bakałarz s.c. w Łyszkowicach.

Przypomnijmy, że będzie to już drugi konkurs na dyrektora tej szkoły, gdyż pierwszy nie został rozstrzygnięty. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora w konkursie, do kierowania szkołą powołana została była wieloletnia dyrektor tej szkoły Zofia Szalkiewicz.

Obowiązki dyrektora ZSP 4 powierzono Zofii Szalkiewicz

Już jest nowy konkurs na dyrektora Ekonomika

Konkurs na dyrektora ZSP 4 nie został rozstrzygnięty

Kto za dyrektor Zielińską?

26 komentarzy

 1. Ekonomistka

  Wojtek to dużo pomysłów i kreatywność, on nadałby tej szkole troszkę innego spojrzenia. Zna uczniów, wie czego najbardziej potrzebują, ale przede wszystkim zna tą szkołę. Jako nauczyciel bardzo pomocny i oddany, zawsze można na niego liczyć, należy mu się ta posada

 2. P. Zielińska może dobra do podstawówki, ale szkoła średnia to już wyższy poziom. Niestety, wszystko opiera się na poglądach politycznych … Szkoda, że starostwo wybiera tylko kandydatów ze swoich partii …
  Panie Wojtku, wierzymy, że się Panu uda! Energia i świeży oddech przyda się tej szkole 😉

 3. Nie mam złudzeń. Pani Zielińska startowała w ostatnich wyborach samorządowych z PIS. Starosta jest z PIS. Powiat jest w rękach PIS. To przecież już przesądzone. Pan Czapnik ma duże poparcie środowiska szkoły : rady pedag., uczniòw, rodzicòw. Jest młody, ambitny. Ale tacy nie mają szans w takich pojedynkach.

  • Są szanse jeśli ma poparcie rady ped. i rodziców to już 4 głosy, jeśli miałby też głos z kuratorium to już wygrywa

 4. Tylko nie Czapnik. Boze chron te szkole od tego czlowieka.

 5. Szkolnictwo i nauczanie

  Słyszałam o wybrykach p. Zielińskiej nieodpowiednich dla posady dyrektora gdyż interesuję się szkolnictwem i nauczaniem.
  Nie mogę ujawniać co się wydarzyło, ale ze względu na nowy projekt w ZSP nr 4, dzięki któremu szkoła otrzyma pół miliona środków finansowych na swój rozwój za spełnienie pewnych warunków, nie potrafię wyobrazić sobie, jak tymi pieniędzmi zarządzałby p. Zielińska. Wierzę natomiast w rzetelność i dokładność w swym fachu pana W. Czapnika, ponieważ zawsze słyszałam od uczniów same superlatywy na jego temat. Osobiście znam p. Czapnika i mogę że śmiałością stwierdzić że jest on bardzo wyrozumiały, dokładny i potrafi świetnie zarządzać w sposób naturalny. Panie Czapniku! Panu należy się ta posada!

  • Naturalne to jest,, poczęcie” ,a tu trzeba mieć wiedzę i doświadczenie w kierowaniu tak duża szkoła.

   • Doświadczenie owszem, ale nie przy pracy z dziećmi tylko z młodzieżą. Po podstawówce do szkoły średniej ?? Nie cofajmy naszej młodzieży do dzieciństwa … Nie te czasy. To dorośli ludzie, których trzeba traktować poważnie, nie jak dzieci z podstawówki …

   • A pani Zielińska przecież była dyrektorem liceum ogólnokształcącego dla dorosłych.Więc o co tu chodzi?

 6. A gdzie inni kandydaci ? Zrezygnowali ? Janusz i Grażyna nie startują ?

 7. Co wy tu wygadujecie ,Pani Zielińska nikomu krzywdy nie zrobiła .Uważam,że to bardzo dobry dyrektor.Nauczyciele zawsze za nią stali murem .

 8. Chodziłem do SP w Łyszkowicach i Ekonomika, oby Pani Zielińska nie wygrała, zniszczy tą szkołę… Po Pani Szalkiewicz widać, że kocha to co robi, szkoła to jej dziecko, zawsze miła dla uczniów, o Pani Zielińskiej nie mozna tego powiedzieć…
  Oby wygrał Pan Czapnik, bo może sie okazać przełomem ze swoimi pomysłami 😉

 9. W p. Czapniku cała nadzieja, nie poddanemu się i walczymy o dobro szkoły i dzieciaków!!!

 10. Nowa twarz z dużym doświadczeniem przyda się ekonomikowi, miejmy nadzieje że Pani Zielińska wygra ~ uczeń trzeciej klasy

 11. Oby tym razem Wojtkowi się udało, trzymamy kciuki 😊

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.