W piątek 26 października w godzinach wieczornych, dzięki dwóm czujnym i zdecydowanie działającym kobietom, doszło do obywatelskich zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 3,5 promila alkoholu.


Ok. godz. 21.00 w Bełchowie, mieszkanka woj. dolnośląskiego, jadąca za pojazdem marki Chrysler zauważyła, że poruszający się nim mężczyzna jedzie w sposób nieostrożny, od jednej strony jezdni do drugiej. Kobieta nabrała podejrzeń, że może on być pod wpływem alkoholu.

Rzecznik policji Urszula Szymczak relacjonuje, że kobiecie udało się zatrzymać pojazd m.in. poprzez zastawianie mu drogi i uniemożliwienie kontynuacji jazdy. W międzyczasie powiadomiła policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący to 45-latek z pow. łowickiego, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Niedługo później policjanci otrzymali podobne wezwanie, z którego wynikało że w rejonie Zdun w kierunku Kutna porusza się inny kierowca, który może być nietrzeźwy. Jadąca drogą krajową nr 92 mieszkanka pow. łowickiego zauważyła, że jadąca przed nią Mazda nie trzymała się swojego pasa ruchu i zjeżdża na pobocze.

Kobieta nie tylko powiadomiła policję, ale skręciła za pojazdem na stację paliw i pozostała na miejscu do momentu przybycia na miejsce policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że 46-latek z powiatu łowickiego ma ponad 3,5 promila alkoholu. Prawo jazdy już stracił, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentowanie nie jest możliwe.