Informowaliśmy już o święceniach kapłańskich dwóch alumnów łowickiego Wyższego Seminarium Duchownego, jakie odbyły się w sobotę. Żaden z dwóch nowo wyświęconych księży, choć służyć będą w diecezji łowickiej, nie pochodzi z Łowicza. 

Tymczasem w najbliższą sobotę 6 czerwca w katedrze na Pradze, w gronie alumnów diecezji warszawsko-praskiej, zostanie wyświęcony diakon pochodzący wprost z Łowicza. Jest dobrze znany w środowisku młodzieżowym naszego miasta. Tyle, że on akurat, po święceniach, będzie służył w diecezji warszawsko-praskiej – bo tamto seminarium wybrał. Nie w naszej.

Olgierd Filipowicz, w tle zabudowania szkoły pijarskiej, w której zrobił maturę. Fot. Wojciech Waligórski

Chodzi o Olgierda Filipowicza, absolwenta Pijarskiego LO. Po maturze najpierw studiował przez kilka lat architekturę na Politechnice Warszawskiej, potem jednak wybrał drogę kapłaństwa. Zdecydował się na seminarium na Pradze, tam też, w katedrze, będzie wyświęcony. Bez konieczności udawania się za Wisłę będzie można modlić się z nim i życzyć mu podczas Mszy Świętych prymicyjnych, które odprawi w Łowiczu. Pierwszą z nich odprawi w swojej macierzystej parafii – w kościele św. Ducha w niedzielę 7 czerwca o godzinie 13.30. Drugą odprawi w kościele sióstr bernardynek we wtorek 9 czerwca o godz. 7.00. Trzecią w kościele pijarskim także we wtorek, ale o godzinie 17.30.

Więcej o drodze i decyzji Olgierda – czytaj w naszym artykule, który zamieściliśmy w NŁ w ubiegłym roku:

Iść za tym, co naprawdę chcę w życiu robić

 

8 komentarzy

  1. Dariusz Droczek

    Ten artykuł to jest jakiś żart, tak? Panie walidolski nie pan lepiej napiszę o zwolnieniach w miejskich przedszkolach i szkołach…

  2. Chłopie masz jeszcze parę dni więc się zastanów i wycofaj się z tego

  3. Ale słodziak

  4. Znany w środowisku młodzieżowym, chyba żart.
    Gość nic dla Lowicza nie uczynił, tylko sobie poszedł do innego środowiska, a brukowiec hołduje jakby jakimś honorowym obywatelem był, proszę o rzetelność w artykule.

  5. jaki słodki☆

  6. zal.pl

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.