Podróżni na 133 stacjach i przystankach zyskają kompleksową informację – informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wśród stacji, na których zostanie zamontowany Centralny System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej jest m.in. stacja Łowicz Główny, ale nie tylko.

Peron 1 na stacji Łowicz Główny
Peron 1 na stacji Łowicz Główny

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 181 mln zł wyposażą 133 stacje i przystanki w pełną informację pasażerską: wyświetlacze, infokioski itp. Inwestycja ma zostać przeprowadzona na linii E 20 Rzepin – Poznań – Konin – Warszawa – Terespol oraz E 30 Zgorzelec – Wrocław. Projekt jest współfinansowany unijnymi pieniędzmi.

– Pasażerowie otrzymają wyraźną, szybko aktualizowaną informację o odjazdach i przyjazdach pociągów. Dodatkowo stacje zostaną wyposażone w monitoring, który zwiększy poziom bezpieczeństwa – informuje PPK PLK.

Centralny System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej ma zapewniać szybkie przekazywane informacji do każdego wyświetlacza i systemu rozgłoszeniowego za pomocą nowej, niezależnej sieci.

CSDIP zastosowany jest na linii obwodowej w Warszawie oraz instalowany jest również na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy. Wcześniej system zamontowano w Jeleniej Górze oraz w Zielonej Górze.

Na linii kolejowej E20 Kunowice – Terespol system ma zostać zamontowany m.in. na stacjach Żychlin, Zosinów, Jackowice, Niedźwiada Łowicka, Łowicz Główny, Mysłaków, Bednary, Jasionna Łowicka, Kęszyce.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.