Nie odbył się zaplanowany na dzisiaj, 23 maja konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach. Był to drugi termin wyznaczony przez komisję konkursową.

Małgorzata Zielińska. Zdjęcie z archiwum NŁ

W pierwszy terminie zabrakło kworum, ponieważ nie stawiło się 6 członków komisji konkursowej. Konkurs nie został odwołany, od razu zdecydowano, że będzie inny termin, choć nie od razu go wyznaczono.

Dzisiaj komisja spotkała się ponownie i w Urzędzie Gminy pojawiła się nawet jedyna kandydatka – Małgorzata Zielińska, dotychczasowa dyrektor tej placówki. Oświadczyła jednak, że kilka dni wcześniej złożyła rezygnację – jak nam powiedziała – na skutek przykrości jakie spotkały ją ze strony organu prowadzącego, czyli wójta.

Decyzję o tym, czy konkurs zostanie ogłoszony ponownie, czy też stanowisko dyrektora szkoły zostanie powierzone komuś bez konkursu – podejmie wójt Adam Ruta.

25 komentarzy

 1. Z Łyszkowic

  Za agitację polityczną w szkole powinna wylecieć

 2. Ta sama ekipa rozdaje karty w Gminie Nieborów co w Łyszkowicach.W Łyszkowicach zrezygnowały dwie dyrektorki z dalszego piastowania funkcji :Kalenice(Masiak),Łyszkowice (Zielińska) ,a w Nieborowie (Malangiewicz) i w Dzierzgówku (Kowalski). PRZYPADEK CZY PSL OBSADZA SWOIMI STOŁKI?Gorzej jak dyrektorzy zaczną mówić i nagłaśniać sprawę.

 3. Mieszkanka

  No to teraz będą zwalniania i zatrudniania pod dyktando , a o przestrzeganiu regulaminu o zamówieniach publicznych trzeba zapomnieć.Mało kto sobie zdaje sprawę z tego ,że Sp.Łyszkowice to największy pracodawca podlegający pod Gminę Łyszkowice oraz dysponuje największym budżetem na usługi.To łakomy kąsek.A obietnice wyborcze kto zrealizuje jak brak do niego dostępu?

 4. A MOŻE TO BY POMOGŁO : Mieszkańcy jako członkowie wspólnoty samorządowej mogą wyrazić w nim – w drodze głosowania – swoją wolę m.in. w sprawie odwołania rady gminy, a w przypadku gminy także odwołania organów wykonawczych wójta. ?????

 5. 23.05 nie wpuściłem do mieszkania gnojka ORMOwskiego Karaska. Kazałem mu otworzyć drzwi, a ten sadystyczny nieuk nie umiał. Niektórzy wiedzą o jakiego bandytę chodzi.

 6. Przecież doskonale Pani dyrektor wiedziała że nie miała szans na ponowne objęcie stanowiska na podstawie wystawionej opinii

  • Opinii pana wójta ,bo opinia rady pedagogicznej, związków zawodowych i kuratorium była wyróżniająca. Chyba coś tu nie gra panie Ruta!

   • opozycjonista

    Znamy te SB-ckie opinie o ludziach ,na podstawie ,których najpierw aresztowano ludzi ,a potem znajdowano ich ciała.A opinie zaświadczały ,że popełnili samobójstwo.

   • Akurat wójt w tej sprawie opinii ma najmniej dopowiedzenia . I sam o tym dobrze wiesz. Więc nie kłam. Gdyby tak było jak piszesz ,to wszyscy wystawili by się na pierwszy konkurs. A wójt musiał by się dostosować .

 7. chodzi wieść że Pani przewodnicząca juz układa si e z Wójtem

 8. To jest sprawa tylko dla CBA jesli fama krąząca po okolicy sie sprawdzi to sorry ale kto natym ucierpi dzieci gdzie wszysko bedzie widoczne po ukonczeniu szkoly podstawowej brawo wybrany zostal super mega wlodarz

 9. Nie trolowac!!!

 10. Mam nadzieje że te przykrości zostaną upublicznione i zgłoszone odpowiednim organom bo inaczej to pomówienie.

 11. AntyWojt.

  No o to chodziło. To teraz Pani z Gokisu na dyrektor szkoły a pani sołtys na dyrektor Gokisu. Wszystko w okolicy to wiedza.

  • Z ciekawością zaobserwuję rozwój wydarzeń. Doświadczenie uczy, że w komentarzach na stronie Łowiczanina jest sporo treści, która okazuje się prawdą. Zwłaszcza w tematach polityczno-kadrowych.

 12. mieszkaniec

  I chyba chodziło o powołanie bez konkursu.Widać planowany przez wójta człowiek z jakiegoś powodu nie może brać udziału w konkursie. Ale to i tak wyjdzie panie Ruta.Mamy już dość tych gierek w białych rękawiczkach.

 13. UKŁAD PO-PSL RZĄDZI

 14. Co to za przykrości, czy Pani zgłaszała to gdzieś bo różnie to można interpretować. Ta Gmina staje już się pośmiewiskiem czas działać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.