W tym tygodniu do Urzędu Gminy w Nieborowie wpłynęły dwie rezygnacje z funkcji dyrektorów przed upływem kadencji. Złożyła ją dyrektorka Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie Marzena Malangiewicz i dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierzgówku Bolesław Kowalski.

Bolesław Kowalski i Marzena Malangiewicz. Fot. NŁ

W związku ze złożeniem rezygnacji Urząd Gminy w Nieborowie przygotowuje się do ogłoszenia konkursów, które, jak powiedziała nam kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Renata Florczak, mają szansę odbyć się w ostatnim tygodniu czerwca. Nowowybrani dyrektorzy swoją pracę rozpoczęliby od 1 września.

Marzena Malangiewicz swoją rezygnację uzasadniła względami osobistymi i zdrowotnymi, jednocześnie zadeklarowała chęć pracy w szkole jako nauczyciel. Funkcję dyrektora pełni od 2005 roku.

Bolesław Kowalski natomiast żegna się ze szkołą w Dzierzgówku, swoją decyzję uzasadnił chęcią skorzystania z nabytych praw emerytalnych. Funkcje dyrektora pełni od 1996 roku.

7 komentarzy

  1. Jaki układ ludzie ? Realia to są.Jak by ktoś zapomniał to PO i PSL od dawna nie rządzi 😛

  2. A czy ktoś wie o konkursie w Błędowie? Bo brak informacji na ten temat.

  3. Znam więcej przypadków rezygnacji i jeszcze więcej osób które już od jakiegoś czasu szuka alternatywy i planują odejście. Etatów trochę wolnych jest ale nie ma chętnych. (Prócz wfistów i pedagogów bo tu nic wolnego nie ma)

  4. Mieszkaniec

    Pewnie nie godzili się na zatrudnianie pod dyktando!

  5. Układ PO-PSL rozwali wszystkie szkoły .Skutki już widać w Łyszkowicach i Gminie Nieborów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.