Do czołowego zderzenia Volkswagena Bora z Citroenem Jumperem doszło w piątek, 20 maja około godziny 9. na drodze krajowej nr 92 w okolicach Zabostowa w gminie Łowicz.

 

Trzy osoby z Sochaczewa, w tym 2-letnie dziecko z Volkswagena, trafiły do szpitala w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca Citroena, jadąc w kierunku Sochaczewa, zagapił się i zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego doszło do zderzenia. Do wypadku wezwana została straż pożarna, pogotowie i policja z Łowicza.

 

Gdy strażacy z Łowicza dojechali na miejsce, wszyscy uczestnicy byli już na zewnątrz pojazdów. Rodzice z płaczącym dzieckiem również. W pierwszej kolejności pomoc była udzielana właśnie dziecku oraz jego rodzicom. Nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń wewnętrznych, jednak lekarz pogotowia postanowił, że zostaną poddani badaniom w szpitalu. Po opatrzeniu stłuczeń i gruntownym zbadaniu 31-letni kierowca Volkswagena został zwolniony do domu. Jego 30-letnia żona oraz dziecko zostali zatrzymani na dalszą obserwację w szpitalu dziecięcym w Łodzi.  Kierowca oraz pasażerka Citroena, pomimo tego, że narzekała na duszności i ucisk w klatce piersiowej, nie wyrazili zgody na zabranie ich do szpitala i zostali na miejscu zdarzenia. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

 

Przez kolejne kilkadziesiąt minut ruch na drodze odbywał się z utrudnieniami – wahadłowo. Kierowali nim strażacy i policjanci z łowickiej Komendy Powiatowej Policji.

(mak)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.