6-letnie dziecko trafiło do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla.

Straż pożarna Łowicz, fot. ilustracyjne
Straż pożarna Łowicz, fot. ilustracyjne

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 2 listopada, około godz. 7.30 w jednym z wielorodzinnych budynków na ul. Sikorskiego w Głownie. Rodzice dziecka byli w domu.

Prawdopodobnym źródłem ulatniania się trującej substancji był piecyk gazowy.

6 komentarzy

 1. Taka obserwacja niezwiazana z tematem tekstu. Niedawno na łamach Nowego Lowiczanina było kilka artykułów dotyczących pozostawienia jako patrona lokalnego Zespołu Szkół prof. R. A. Cebertowicza. Wiele znanych w mieście osób, w tym i ze szkoły, wypowiadalo się jaką to Zmarły byl zasluzona postacią i jak Go oni szanują. Proponuję sprawdzić samemu jak na cmentarzu wygląda teraz w święta Jego grób. Żadnych kwiatów, kilka małych zniczy. Oczywiście nie chodzi o to, aby zarzucić grób zniczami. Widać jednak, że latwo się mówi o szacunku, a dużo trudniej pamiętać i czynem ten szacunek okazać.

  • Niby piszesz że nie powinien być grób zarzucony zniczami i kwiatami ale masz ciśnienie że tak powinno być. Bez przesady. To że nie ma na nim stosu zniczy nie znaczy że nikt o nim nie pamięta.

   • Przede wszystkim napisałem, że proponuję samemu sprawdzić, aby wyrobić sobie opinię. Jednak ponad 90% ludzi nie uważa, że wystarczy pamiętać bez zewnętrznych oznak tej pamięci jak znicze czy kwiaty. Czy Ty na grobach swoich bliskich w tym roku nie odpaliłaś zniczy uważając, że wystarczy pamięć? Nie sądzę. Zresztą przedstawiciele szkoły też tak nie uważają, gdyż w przeszłości przynajmniej kilkukrotnie było widać ich działanie w tym temacie.

  • W sobotę z ciekawości byłem zobaczyć czy tak jest – KPW piszesz nieprawdę “żadnych kwiatów” są dwie doniczki białych chryzantem i kilka zniczy.

   • Tych kilka małych zniczy było i w sobotę, natomiast jeszcze ok. 11:00 żadnych kwiatów nie było. Jeśli ktoś doniósł później, to dobre i to. Szkoda, że nie zrobiłem fotki, ale nie planowałem wcześniej o tym pisać.

  • To mogłeś/mogłaś sam zapalić znicza i się pomodlić. Jeśli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.