Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu, wspierany przez II LO, zorganizował dzisiaj, 13 czerwca, Dzień Austriacki.


Dyrektor placówki przy Ułańskiej Tadeusz Żaczek jest jednocześnie prezesem łowickiego oddziału Towarzystwa Polsko-Austriackiego, które podobne wydarzenia organizuje od lat w wielu miejscach. Towarzystwo to obchodzi w tym roku 60. rocznicę powstania (jest jedną z najstarszych tego typu organizacji działających w Polsce nieprzerwanie). Gościem uroczystości przy Ułańskiej był sekretarz generalny towarzystwa Stanisław Szumski.

W części artystycznej Wiktoria Zwolińska (skrzypce) i Błażej Szostak (fortepian) zagrali fragmenty najbardziej znanych kompozycji austriackich kompozytorów, zaś uczniowie II LO przygotowali ciekawe przedstawienie z montażem słowno-muzycznym, w telegraficznym skrócie przybliżający dzieje Austrii oraz najważniejsze zabytki Wiednia.

Podczas dzisiejszej uroczystości zostały też wręczone nagrody i wyróżniania dla młodzieży biorącej udział w konkursach: wiedzy o Austrii, plastycznym (na prace przedstawiające austriackie zabytki i dzieła sztuki), z języka niemieckiego oraz angielskiego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.