Wiele atrakcji zostało przygotowanych z okazji Dnia Dziecka połączonego z dniem otwartym i zjazdem absolwentów w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych i Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Mocarzewie.

Zabawa na sali gimnastycznej w Mocarzewie
Zabawa na sali gimnastycznej w Mocarzewie

Zabawa skupiała się głównie na sali gimnastycznej, gdzie było np. malowanie twarzy, włosów, paznokci, zabawy z balonami i inne zabawy ruchowe, było też „wędkowanie” upominków-niespodzianek. Do tego lody, kiełbaski i kaszanka z grilla, napoje, itp.

Na wydzielonym miejscu przy szkole można było też skorzystać z jazdy na koniu w ramach hipoterapii oraz pobawić się na placu zabaw dostosowanym dla osób niepełnosprawnych.

W ramach ZSiPS funkcjonuje wczesne wspomaganie, szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy. W tym samym budynku mieści się Specjalny Ośrodek Wychowawczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstanek. Wychowankowie mają w nim zapewnioną całodobową opiekę i rehabilitację.

Do placówki przyjmowane są dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, autystyczne oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.