Klasy IIIa Gimnazjum i IIIa Liceum Ogólnokształcącego w ZSLG w Głownie wygrały w swoich kategoriach szkolny turniej, zorganizowany w ramach obchodów Dnia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych.

Zwycięskie klasy obroniły mistrzowskie tytuły sprzed roku. Z najlepszymi trudno wygrać, choć walka była zacięta, a o miejsce trzecie w kategorii licealnej trzeba było nawet zorganizować dogrywkę.

Szkolny turniej dla Liceum Ogólnokształcącego oraz Powiatowego Gimnazjum Sportowego zorganizowano w ZSLG dziś, we wtorek 7 marca. Rywalizacja konkursowa polegała na drużynowym rozwiązywaniu zadań, odpowiadaniu na pytania w quizie, a także przedstawieniu wcześniej przygotowanej prezentacji multimedialnej. Swoich reprezentantów gorąco dopingowały całe klasy.

Turniej zorganizowali nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, którzy weszli także w skład jury: Beata Binias, Ilona Dąbrowska, Mariusz Dynek, Michał Becherka i Bożena Mikołajczyk. Współorganizatorami wydarzenia były samorządy uczniowskie LO i gimnazjum, których przedstawicielki również zasiadały w komisji. W gronie jurorów nie brakło także dyrektor ZSLG Anny Lewandowskiej, która w finale konkursu pogratulowała zwycięzcom zdobytej i mocno utrwalonej wiedzy, która pozwoliła mistrzom, czyli uczniom klas IIIa gimnazjum i IIIa liceum obronić tytuły zdobyte rok wcześniej. Reprezentantom zwycięskich drużyn wręczono puchary, nagrody i dyplomy.

W kategorii gimnazjalnej miejsce drugie zajęła klasa Ib, a miejsce trzecie – klasa IIa. W kategorii licealnej miejsce drugie przypadło klasie Ia, a miejsce trzecie – klasie IIa, która wywalczyła je w dogrywce z IIIb.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.