Około 50, potencjalnie nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu przyszło wraz z rodzicami na dzień otwarty, który w placówka zorganizowała ona 8 marca wieczorem. Dzieci skorzystały z kilku przygotowanych dla nich atrakcji.

Aktorzy występujący w przedstawieniu Laura i Filon w czasie dnia otwartego w SP1 w Łowiczu.
Aktorzy występujący w przedstawieniu Laura i Filon w czasie dnia otwartego w SP1 w Łowiczu.

Dyrektor placówki Teresa Sokalska-Lebioda powiedziała nam, że liczy iż od września tego roku w szkole uda się stworzyć 3 lub nawet 4 klasy pierwsze. W obwodzie szkoły mieszka 98 dzieci, które w tym roku rozpoczną naukę. Oprócz tego w sekretariacie jest już około 12 podań o przyjęcie dzieci spoza obwodu, a zainteresowanie jest jeszcze większe.

W czasie dnia otwartego dyrektor omówiła zasady rekrutacji, po czym przed gośćmi wystąpili uczniowie klasy V z przedstawieniem pt Laura i Filon, przygotowanym na Dzień Kobiet, pod kierunkiem nauczycieli Artura Rożniaty i Roberta Graczyka. Później nastąpiło zwiedzanie szkoły. Goście mogli zajrzeć do szkolnych sal, gdzie czekali na nich nauczyciele i np. wykonać proste zadania na tablicach multimedialnych, w małej sali sportowej czekał na nie zaś tor przeszkód oraz basen z piłeczkami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.