Wzorem poprzednich lat, Dzień Papieski zostanie zainaugurowany już w sobotę, 12 października o godz. 9 konkursem recytatorskim dla młodzieży z diecezji łowickiej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Brzozowej w Łowiczu. Konkurs trwać będzie do godz. 15 – o tej godzinie zaplanowano wręczenie nagród i dyplomów.

Tak było w 2018 roku: wszyscy uczestnicy biegu ustawili się do pamiątkowego zdjęcia przy pomniku Jana Pawła II. fot. Agnieszka Antosiewicz / archiwum NŁ

W niedzielę, 13 października o godz. 12.00 w łowickiej katedrze w ramach Dnia Papieskiego odprawiona zostanie uroczysta msza św., a o godz. 19, po wieczornej Liturgii Łowicka Orkiestra Kameralna wykona kompozycje z płyty „Invitatorium ku czci NMP Księżnej Łowickiej/oratorium Domus Dei et Porta Coeli”.

Bieg Papieski wystartuje o godz. 15 z Bratkowic na Stary Rynek. Trasa biegu prowadzi ulicami: Papieską, Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowym Rynkiem, Kozią i Podrzeczną na Stary Rynek. O godzinie 15.30 – bieg zakończy się przy pomniku Jana Pawła II. Uczestnicy zatrzymają się w tym miejscu na modlitwę i wykonają pamiątkowe zdjęcie.

W czasie Dnia Papieskiego, poza przypominaniem nauk św. Jana Pawła II zbierane są pieniądze na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Osoby, które chciałby wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, a nie spotkają kwestujących, mogą to zrobić wysyłając sms o treści „Stypendia” na nr 74265. Koszt takiej wiadomości wynosi 4,92 zł.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.