Wczoraj, 23 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Nieborowie odbył się Dzień Rodziny. W odróżnieniu od wcześniejszych edycji tej corocznej imprezy, w tym roku położono nacisk na zdrowe odżywianie.

Impreza zaczęła się w sali gimnastycznej szkoły od występów artystycznych dzieci. W krótkich programach zaprezentowali się wszyscy uczniowie szkoły mówiąc wiersze i śpiewając piosenki tematycznie dotyczące rodziny. Niespodzianką dla widzów było przedstawienie teatralne, w tym roku przygotowali je nie uczniowie, ale rodzice, a właściwie mamy uczniów, które wystąpiły w unowocześnionej wersji bajki Kopciuszek.

Na zakończenie spotkania na sali gimnastycznej wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Zdrowo i kolorowo”, który był jednym z elementów realizowanego w szkole od marca programu „Czas na zdrowie” we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska.

W czasie festynu, który odbył się na zewnątrz placówki konkursy, gry i zabawę poprowadził Wodzirej Arek, a każdy mógł spróbować zdrowej żywności przygotowanej przez uczniów I klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w szkole Blichowskiej w Łowiczu, w części wspólnie z uczniami nieborowskiej szkoły. Nie zabrakło także ciast przygotowanych przez rodziców, rywalizacji sportowej oraz dmuchanych zamków i zjeżdżalni.

Więcej o tej imprezie – jutro w NŁ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.