Aż 12 par małżeńskich z gminy Łowicz zostało odznaczonych prezydenckimi Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość Złotych Godów została dla nich przygotowana dzisiaj, 7 lutego, w Szkole Podstawowej w Popowie.

Prezydenckimi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z tej gminy odznaczeni zostali: Marianna i Włodzimierz Dałkowie z Zielkowic, Eugenia i Andrzej Gawinkowie z Zielkowic, Irena i Zdzisław Gładcy ze Strzelcewa, Józefa i Zdzisław Kolosowie z Popowa. Krystyna i Jan Lisiewscy z Ostrowa, Henryka i Jan Mitkowie z Jamna, Stanisława i Tadeusz Pełkowie z Zielkowic, Janina i Mirosław Słomiani z Niedźwiady, Helena i Ryszard Tokarczykowie z Bochenia, Marianna i Zenon Tomaszkiewiczowie z Zabostowa Małego, Marianna i Włodzimierz Więckowie z Popowa oraz Wanda i Henryk Zagawowie z Parmy.

Uczniowie przygotowali dla jubilatów i innych seniorów z gminy program muzyczny. Niespodzianką był teleturniej Familiada, w którym wystąpiły dwie drużyny. Drużyna wójta Andrzeja Barylskiego i radnych pn. Tytani oraz drużyna seniorów – Supermocni. Wszyscy udowodnili, że potrafią się bawić i żartować.

Bp Wojciech Osial pogratulował jubilatom i obiecał pamiętać o nich w modlitwie. Po części artystycznej, goście zostali zaproszeni na poczęstunek i potańcówkę.

Komentowanie nie jest możliwe.