Młodzież lub sport. Takie stwierdzenie nie jest na wyrost. Udowodnili to 23 września uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, którzy – pomimo soboty – licznie i chętnie przybyli na Dzień Sportu i Zdrowia, który został zorganizowany w murach ich szkoły.

A tam czekało na nich wiele atrakcji: pokazy judo i aikido, turniej siatkówki, warsztaty kulinarne na której przygotowywano zdrowe koktajle ze świeżymi warzywami,ciastka z miętą i czekoladą, zupę dyniową i inne danie, których można było skosztować.

Tym, co było szczególnym magnesem był trening z mistrzynią fitness Joanną Kaczyńską oraz kulturystą Krzysztofem Ferencem. Mogło w nim wziąć udział 50 osób – ze względu na konieczność zachowania bezpiecznej odległości między ćwiczącymi. Młodzież zapisywała się na ten trening wcześniej.

Podobne zapisy były na ćwiczenie na trampolinach, które prowadziła instruktorka Klubu Akcent w Łowiczu. 

Młodzież, z którą rozmawialiśmy była bardzo zadowolona, podkreślając, że treningi były bardzo intensywne, ale urozmaicone. Podobała im się też sama idea Dnia Sportu i Zdrowia. Każdy dostał symboliczny upominek lub nagrodę w takich kategoriach jak Miss i Mister Fitness, fit rumieniec, fit uśmiech, fryzura – w wydaniu męskim i damskim.

Więcej o tym przedsięwzięciu przeczytasz w kolejnym numerze Nowego Łowiczanina.   

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.