„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – przypominało dzisiaj, 20 września, I LO i Sanepid w Łowiczu, które w godz. od 9.30 do 12 zorganizowały dal dzieci i młodzieży Dzień Sportu i Zdrowia. Poza licealistami z Chełmońskiego, brało w nim udział 12 szkół, m.in. z Mastek, Domaniewic, Nieborowa i Łowicza.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników bogatą ofertę atrakcji, pośród których znalazły się m.in. treningi zumby czy fitness na trampolinach, pokazy aikido i judo, a także turniej piłki siatkowej plażowej. Zdolność percepcji po spożyciu alkoholu i substancji psychoaktywnych można było sprawdzić przy stoisku policji, po włożeniu alkogogli i narkogogli. Bezpłatne przejażdżki konne oferowało stowarzyszenie „Karino”.

W strefie „zdrowia” można było skorzystać z nieodpłatnych badań m.in. ciśnienia krwi, cukru, konsultacji z dietetykiem, porad w dermobusie (diagnostyka nowotworów skóry) oraz dentobusie, czyli mobilnym gabinecie stomatologicznym.

W związku z obchodami 100-lecia inspekcji sanitarnej w Polsce, zaprezentowano wędrowną wystawa pt. „200 lat szczepień ochronnych”, zawierająca zbiór faktów, ciekawostek i ważnych informacji na ten temat.

6 komentarzy

 1. Ta szkoła już niczym nie przyciąga. Kiedyś był w niej poziom. Teraz tylko dragi i amfa.

 2. A może zamiast marnować czas na głupoty zajmiecie się autentycznym pomaganiem???
  Możecie pomóc uratować życie:
  https://lowiczanin.info/potrzeba-krew-dla-joanny-okraski-z-zabostowa-malego/
  Może Pani od Zumby się wykaże…

  • PANI Ewo – Pani od Zumby jest krwiodawca od 4 lat i regularnie oddaje krew. Za 10 dni znowu będę mogła zrobić donacje (nie wiem na ile jest Pani w temacie, ale kobiety mogą oddawać krew co 3 miesiące) i jak najbardziej mogę ją zrobić i zrobię ze wskazaniem.

  • A skoro dzień sportu i promowanie zdrowia i aktywności fizycznej wg Pani jest marnowaniem czasu to może z nauczania w szkołach i z prowadzenia lekcji wfu też zrezygnujmy, bo to marnowanie czasu….. Wczorajsza impreza była po prostu długą lekcja wychowania fizycznego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.