Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Strykowie wzbogaciła się dziś, w dniu  patrona strażaków św. Floriana, o średni samochód ratowniczo-gaśniczy, przekazany jej przez Komendanta Powiatowego PSP w Zgierzu. 

Przekazanie samochodu OSP w Strykowie. Fot. EWR

Wcześniej, jak dowiedzieliśmy się od naczelnika OSP Stryków Łukasza Ciołka, pojazd ten przez 15 lat służył w strykowskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Po przekazaniu do OSP, został przez nią wyposażony w sprzęt do ratownictwa technicznego (przydatny zwłaszcza podczas wezwań do zdarzeń drogowych/autostradowych) i zestaw do ratownictwa medycznego. 2 maja wprowadzono go do podziału bojowego. Wóz posiada zbiornik na 2.5 tys litrów wody i 250 l środka pianotwórczego.

 W uroczystości przekazania i poświęcenia samochodu udział wzięli m.in. Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu Paweł Malinowski, jego zastępca Adam Antczak, dowódca JR-G PSP w Strykowie Bartłomiej Tomczuk, burmistrz Strykowa Witold Kosmowski z zastępczynią Tamarą Barańską-Kiemaczyńską, sekretarz miasta, radni miejscy i przewodniczący rad osiedli… Na krótko – z życzeniami z okazji Dnia Strażaka – pojawił się też poseł Marek Matuszewski.  

Samochód poświęcili proboszczowie parafii rzymskokatolickiej – ks. kan. Karol Andrzejczak oraz mariawickiej – kapłan Stanisław Bankiewicz. 

W toku uroczystości kilku strażakom z OSP w Strykowie wręczono odznaki za wysługę lat. W pierwszej kolejności za wysługę 45 lat w OSP uhonorowano jej prezesa Szymona Sitka, a za wysługę 35 lat – druhnę Małgorzatę Sitek. Odznaki wręczyli im prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Strykowie dh Jan Srzelecki i wiceprezes dh. Elżbieta Ciołek.  

Wręczenie Odznak za wysługę lat. Fot. EWR

Więcej na temat uroczystości napiszemy w gazetowym wydaniu Wieści, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

5 komentarzy

  1. wszystkiego dobrego dla strażaków

  2. NIECH ZADBAJĄ O GRÓB PRZED SZCZEPANIAKAMI TAM LEŻY JEDEN Z ZAŁOŻYCIELI OSP STRYKÓW

  3. A O ZAŁOŻYCIELU OSP W STRYKOWIE NIKT NIE PAMIĘTA A LEŻY TAK BLISKO GROBU POLEGŁYCH STRAŻAKÓW NA CMENTARZU KATOLICKIM

  4. Krzysztof

    Bardzo fajnie, pięknie z tradycjami. Szkoda ze dzieci z gminy nic nie dostały od władz

  5. Mieszkanka

    Brawo strażacy , dziękujemy że Was mamy. Wspaniała uroczystość miło było uczestniczyć. Młodzież najlepsza w Polsce brawo.Państwo Ciołek za zaangażowanie i podejście do dzieci.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.