Tomasz Matusiak i Marcin Kucharski byli nominowani do nagród w prestiżowym konkursie dziennikarskim dla gazet lokalnych SGL Local Press 2018. Ostatecznie nagród nie zdobyli, ale sam fakt uzyskania nominacji potwierdza naszą pozycję wśród najlepszych pism lokalnych w Polsce.

Nagrody wręczono w Zamku Królewskim w Warszawie w czwartek 14 marca. Na konkurs nadesłano kilkaset prac z całej Polski.

Gala SGL Local Press 2018
Gala SGL Local Press 2018

Nasi dziennikarze byli nominowani w kategorii tekstów specjalistycznych za artykuł „Skok na mleczarnię”, który był opublikowany w sierpniu 2018 roku. Wygrał w niej cykl tekstów o pracy taksówkarza „Na postoju i w drodze” autorstwa Marcina Zarzyny z tygodnika Nowe Info.

– Sam fakt znalezienia się na liście nominowanych to wielka sprawa – mówił prowadzący gale konkursu redaktor naczelny Tygodnika Podhalańskiego Jerzy Jurecki.

Ponadto Nowy Łowiczanin był nominowany do nagrody w kategorii „Akcja społeczna lub interwencyjna” za przeprowadzoną wspólnie z czytelnikami akcję „Zróbmy razem coś dobrego!”, polegającą na pomocy rzeczowej rodzinie z Czarnowa w gminie Pacyna, której urodziły się trojaczki. W tej kategorii wygrała akcja „Nie palimy byle czym” organizowana przez Tygodnik Podhalański.

Podczas gali wydawcy Nowego Łowiczanina odebrali również okolicznościowe statuetki przyznawane najdłużej działającym gazetom lokalnym w Polsce. Nasza gazeta ukazuje się od 1990 roku.

Gala SGL Local Press 2018
Gala SGL Local Press 2018

Potrójne szczęście, potrójne obowiązki

http://gazetylokalne.pl/sgl-local-press-2018-nominacje/

Komentowanie nie jest możliwe.